19 Nisan 2024
  • İzmir23°C
  • İstanbul20°C
  • Antalya26°C
  • Ankara20°C

2017’DE YÜKSEK KALİTELİ TUR PAKETLERİ ÖNE ÇIKACAK

Turizm şirketleri büyüyen yurt dışı pazarı ve değişen müşteri profili ile birlikte 2017 yılını planlamaya başladı

2017’de yüksek kaliteli tur paketleri öne çıkacak

28 Kasım 2016 / 09:18

TURİZMİN SESİ


Turizm profesyonellerinin öngörüleri 2017 yılında yurt dışı turların yüzde 20’sini yüksek kaliteli turların oluşturacağı yönünde. Birçok büyük seyahat acentesinin müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak için kurdukları üst segment markaları, yeni destinasyonlar ve yüksek kaliteli tur paketleri bu durumun en büyük göstergesi. Bu durum yurt dışı turizm pazarının önümüzdeki yıl ciro anlamında yüzde 10 ila 20 arası büyüyeceğinin işaretlerini veriyor.

Turizm sektörü 2017 yılı için planlama yapmaya başladı. Birçok büyük seyahat acentesinin büyüyen yurt dışı turizm pazarı için hataya geçirdiği projeler ve attığı yeni adımlar bunun en büyük göstergesi. Turizm profesyonellerinin öngörüleri 2017 yılında yurt dışı turların yüzde 20’sini yüksek kaliteli turların oluşturulacağı yönünde. Bu durum ise önümüzdeki yıl yurt dışı turizm pazarının cirosunun yüzde 10 ila 20 arası artacağına işaret ediyor.

BinRota Marka Müdürü Kaan Şaf konuyla ilgili şunları söylüyor: “Artık gezginlerin ihtiyaçları ve profili değişti. Bunun paralelinde turizm sektöründeki trend de değişti. Artık turizm acenteleri bu ihtiyaçlara cevap verebilmek ve dünyadaki trendi yakalayabilmek için kendi üst segment markalarını yaratmaya başladılar. Biz de 2017 planlarımızı bu strateji üzerine kuruyoruz. BinRota olarak uzak yakın ayrımı yapmadan dünyanın görülmesi gereken her yerine ve istenilen her zamanda kaliteli turlar yapıyor ve yaptığımız bu turları Türkiye’nin seçkin seyahat acenteleriyle buluşturuyoruz. Bizimle ortaklık kuran seyahat acentelerine ise doğru insanlara ulaşmak ve yüksek kaliteli seyahatin konforlu dünyasını daha çok kişiye ulaştırmak kalıyor. Yarattığımız bu model ile turizm acentelerinin işlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor ve seyahate çıkanların rahat etmelerini sağlıyoruz. Bizim bu konudaki uzmanlığımız gezginlere kusursuz bir seyahat deneyimi sunarken seyahat acentesinin operasyon dışındaki işlere odaklanmasına imkan veriyor.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.