05 Şubat 2023
  • İzmir4°C
  • İstanbul3°C
  • Antalya6°C
  • Ankara-6°C

ALİ BİLİR, FİRUZ BAĞLIKAYA’YA BAŞARILAR DİLEDİ

YOLA BİRLİKTE ÇIKTIK AMA YOLLARIMIZ AYRILDI

ALİ BİLİR, FİRUZ BAĞLIKAYA’YA BAŞARILAR DİLEDİ

27 Kasım 2022 Pazar 18:33

TURİZMİN SESİ


Ali Bilir; “Çok güzel bir günü, dünü ve bugünü geride bıraktık. Arkadaşlar herşey dünde kaldı. Dün bazen atmosferin yükseldiği, bazen düştüğü, araların verildiği bir genel kurul oldu. Güzel anılarla hafızalarda kalacak bir kurul olduğunu düşünüyorum. Kötü olanları da iyi yansıtmak gerekir. Bende Firuz Bey’le yola çıkmıştım sonra yollarımız ayrıldı. Seçim döneminde bir takım çok kişisel meselelere dönüştürmeden karşılıklı atışmalarımız oldu. Ben söylediklerimde kendimi haklı buluyordum. Açıklamalar da yaptım. Sizde biliyorsunuz ki her toplum kendi yöneticilerini kendi belirler. Başkanımız yeniden 3 yıl daha bize başkanlık yapacak. Bizlerde hep birlikte yapıcı muhalefetliğimizi sürdüreceğiz. Burası gönüllülük esasıyla çalışan bir meslek birliği. Biz de tavsiyelerimizi sunacağız. Birincisi bu süreçte şunu gördüm. Gündeme yeterli ve ikna edici şekilde getirememiş olabilirim. Bu motivasyonu bir şekilde yönetim kurulunda sağlayamadık” dedi. 

YASAYA TAKILMAYALIM

Ali Bilir; “Artık yasaya çok fazla takılmayalım. Uzlaşı ile işin taraflarıyla çözüme gidebileceğimizin inancındayım. Bir çok meseleyi yasaya bağlı tutmadan çözebileceğimizi düşünüyoruz. Seçim döneminde birçok şey konuşuldu. Herşey geride kaldı artık önümüzde ne var neler yapabiliriz bunu konuşacağız” dedi. 

TEKRAR ADAY OLUP OLMAYACAĞIMI GÜNÜN ŞARTLARINA GÖRE DEĞERLENDİRECEĞİM

Bilir; “Günün şartlarına göre tekrar aday olup, olmayacağımızı birlikte değerlendireceğiz. Sayın başkanımızın biraz daha Başkanımız edasıyla olmasını istiyorum. Hepimiz etten kemikten insanlarız. Ama başkanımızdan farklı farklı toplumun kabul etmeyeceği sözleri duymayalım. Biz affedici bir toplumuz. İz kalmasın. Biz burada bir aileyiz. Aile geleneğimizi sürdürelim. Yeri gelince eleştirilerimizi de sürdüreceğiz” dedi. 

YENİ YÖNETİM YANLARIMDA OLMAMI İSTERSE PROJELERİMLE DESTEK OLURUM

Bilir; “Kıymetli arkadaşlar yola çıkarken bir takım projelerle çıktım nasıl yapacağımı da açıkladım. Göreve gelen arkadaşlarımız ve sayın Başkan destek isterse, yanlarında olmamı isterse her zaman hazır olduğu ifade etmek isterim. İhtiyaç yok derse dışarıdan takip ederiz. Birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarıma, eşime ve bize teveccüh gösteren, oy veren, vermeyen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Firuz Başkanımıza da başarılar diliyorum. Birbirimize tahammül edelim. Sağolun varolun” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.