16 Nisan 2024
  • İzmir23°C
  • İstanbul20°C
  • Antalya26°C
  • Ankara20°C

ANKARA EMITT’E DAMGASINI VURACAK

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 12-15 Nisan tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar & Kongre Merkezi’nde 26’ncı kez kapılarını açacak

Ankara EMITT’e Damgasını Vuracak

10 Nisan 2023 Pazartesi 11:17

TURİZMİN SESİ


Her yıl 40 bine yakın sektör profesyonelini ve turisti ağırlayan organizasyonun katılımcılarından Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), fuarda bu sene Ankara rüzgarı estirecek.

ATİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi Birol Akman, EMITT Fuarı’nda Ankara’nın tanıtımı için çok iyi hazırlandıklarını belirterek “En büyük hedefimiz Ankara’nın dünya turizminde bilinirliğini arttırmak. Bir kültür ve turizm kenti olan Başkentimizin potansiyelini, zengin kültürel mirasını ve sahip olduğu tüm renkleri anlatmak istiyoruz” dedi.

“Ankara’ya özel kültür rotaları tanıtılacak”

Akman, EMITT Fuarı’nda Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün acenteler için hazırladığı özel yol güzergahlarının ve kültür rotalarının tanıtılacağını söyleyerek, Ankara’nın tüm zenginliklerini, köklü tarihini, doğal güzelliklerini ve kültürel çeşitliliğini gözler önüne seren etkileyici tur güzergahları oluşturulduğunu ifade etti.

Ankaralı turizmciler, acenteler, rehberler ve otelcilerin EMITT’e geniş çapta katılım göstereceğini dile getiren Akman, “EMITT gibi büyük bir platformda Ankaramızı tanıtmak bizim için çok önemli. Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Ali Ayvazoğlu’nun desteğiyle, her yıl fuara paydaşlarımızla birlikte yeni projelerle katılarak Başkent’te turizmin hak ettiği yere gelmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Ankara’ya gelen turist sayısını arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ankara turizm çeşitliliği ile öne çıkıyor”

Ankara’nın kaliteli sağlık kuruluşları, sektördeki yetişmiş, eğitimli insan gücü ve kaplıcaları ile sağlık turizmi açısından önemli bir merkez olduğunu söyleyen Akman, “Bu sene fuarda ağırlıklı olarak sağlık turizmini ön plana çıkartacağız. Ankara, sağlık turizminde dünyada kendisine büyük bir yer edindi. Saç ekimi ve diş tedavileri başta olmak üzere estetik konusunda da çok önemli hekimlere, uzman ekiplere, çok güçlü kuruluşlara ve altyapıya sahibiz” diye konuştu.

Ankara’nın turizm çeşitliliği ile öne çıkacağını belirten Akman, şunları kaydetti:“Ankara gastronomisi gün geçtikçe büyüyor. Bu yıl gastronomi konusunda çok büyük adımlar atacağız. Bununla birlikte termal turizmde Kızılcahamam ve Haymana otellerimiz kendilerine önemli bir yer edindi. Fuarda Haymana, Kızılcahamam, Ayaş ve Beypazarı bölgelerimizi tanıtacağız. Kısacası Ankara, turizm çeşitliliğinde kendisine çok büyük hedefler koydu.”

“Türkiye turizmde dünyadaki tüm olumsuzluklara rağmen çok iyi bir büyüme ivmesi yakaladı. Ülke olarak belirlediğimiz turizm hedeflerine, Ankara olarak biz de ulaşmayı hedefliyoruz. Hedefimiz; Ankara’ya gelen turist sayısını 2019’un yani pandemi öncesinin iki katına çıkarmak. Bu doğrultuda başta EMITT olmak üzere ülkemizde ve dünyada düzenlenen önemli turizm etkinliklerine katılarak Ankara’nın varlığını göstereceğiz.”

“Ankara otelleri depremzedelere gerçek bir ev sahipliği gösterdi”

6 Şubat depremlerinin hemen ardından çeşitli illerden gelen çok sayıda depremzede aileyi Ankara otellerinde ücretsiz şekilde konaklatan, gerçek bir ev sahipliği gösteren dernek üyelerine de teşekkür eden ATİD Başkanı, “Bu zorlu süreçte Ankara otellerimiz Başkent’in yüzünü ağarttı” dedi.

Akman “Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Bakan Yardımcılarımız Nadir Alpaslan ve Özgül Özkan Yavuz, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ali Ayvazoğlu, ATO Başkanımız Gürsel Baran, ATO Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi Başkanımız Dursun Yılmaz ve TGA İç Anadolu Temsilcimiz Semih Zazaoğlu başta olmak üzere, Ankara turizmi için canla başla çalışan önemli bir birliktelik var. Bugün Ankara’da turizm için bu güçlü havayı oluşturan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.