28 Temmuz 2021
  • İzmir29°C
  • İstanbul25°C
  • Antalya32°C
  • Ankara22°C

ASSOS SEZONA HAZIR

 Çanakkale Assos’da dört otel ile hizmet veren Eden Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Selimoğlu bölge olarak sezona hazır olduklarını söyledi

Assos Sezona Hazır

14 Haziran 2021 Pazartesi 14:49

TURİZMİN SESİ / Halil ÖNCÜ


Assos açık, sadece antik Liman’da çalışma var

Çanakkale denince Assos’un hatırlandığını dile getiren Selimoğlu, son dönem Assos’ta Liman Bölgesinde gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirerek “ Assos’ta Antik Liman’da yer alan tepelerde yer alan kayalarda zaman zaman kaymalar nedeniyle tehlike oluşturması sebebiyle bir çalışma başlatıldı. Bu bakımdan antik liman bölgesi bu çalışmalar nedeniyle kapalı. Bu sezon bu çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz. Ancak Assos’un diğer bölgeleri turizme açık. Buradaki tesisler yaza hazır ve birçoğu da tesislerini açmış durumda. Bizde Eden Grubumuzun otellerini burada açtık. Geçen seneden hazırlıklı olarak güvenli turizm sertifikası ile hizmet vermekteyiz. Sertifika konusunda en duyarlı olan bölgeyiz. Tesislerimizde güvenli turizme büyük önem veriyoruz. Bölge olarak bu yaz büyük bir ilgi bekliyoruz. Rezervasyonlarımız iyi gidiyor.”dedi.

Assos’da deniz salyası yok!

Son dönem Marmara’da başlayan ve Çanakkale Boğazına kadar inen deniz salyası konusunda da açıklamalarda bulunan Selimoğlu “ Maalesef Marmara ve Çanakkale Boğazımız deniz salyası konusunda sıkıntılı. Bu konuda başta Bakanlığımız olmak üzere tüm yerel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları denizlerimizi korumak adına Deniz salyası ile mücadele veriyorlar. Şu anda Assos bölgesi olarak, mavi bayraklı sahillerimizde herhangi bir deniz salyası vakası ile karşılaşılmadı. Sahillerimiz pırıl pırıl ve misafirlerimizi bekliyoruz.”dedi.

kultur-ve-turizm-bakani-mehmet-ersoy-eden-groupun-yonetim-kurulu-baskani-hilmi-selimoglu.jpg

Bakan Ersoy’a teşekkür ediyorum

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile sezon öncesi bir araya geldiklerini de belirten Hilmi Selimoğlu , Bakan Ersoy’a teşekkürlerini sunarken “ Sayın Bakanımız ile sezon öncesi bu zorlu süreçte bir araya geldik. Kendisi ile Bakan olmadan önce de bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyorduk. Bakanımızın Assos’a olan ilgisi için teşekkür ediyoruz.”dedi.


 

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.