28 Kasım 2020
  • İzmir7°C
  • İstanbul5°C
  • Antalya9°C
  • Ankara-5°C

AVRUPA’DA ANTALYA’YI VE TÜRKİYE’Yİ TANITALIM

Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı Fikret Öztürk, Belek’te 500 bin dolar ile 3 milyon dolar arasında tanıtıma para harcıyoruz

Avrupa’da Antalya’yı ve Türkiye’yi tanıtalım

12 Aralık 2016 / 09:41

TURİZMİN SESİ

Tourism Forum (Dünya Turizm Forumu: WTF) Mediterranean Summit’te konuşan Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı Fikret Öztürk, birlik olarak bölgede 50 otele hizmet verdiklerini kaydetti. 2015 yılı ile 2016 yılını karşılaştırdıklarında turist sayısında yüzde 70’den 54’e düşüş olduğunun altını çizen Öztürk, “Son bir aydır gittikçe artan rezervasyonlar var. Almanya ve Avusturya’dan da rezervasyon gelmeye başladı. Antalya, Avrupa’nın birçok değil bütün şehirlerinden daha güvenlidir. En güzel oteller ve en uygun fiyatlar bizde. Avrupa’nın 4’te biri 5’te biri fiyatlar, hizmet kalitesi de yüksek. Neden azalma var. Bir şeyler yapmak zorundayız. Her şeyi devletten beklersen hiçbir yol alacağımıza inanmıyorum.

fikret-ozturk,belek-turizm-yatirimcilari-birligi-(betuyab)-baskani-fikret-ozturk222.jpg

Turizmcilerin yabancı basın mensupları ile yakın temas içinde olması gerekiyor. Belek’te 500 bin dolar ile 3 milyon dolar arasında tanıtıma para harcıyoruz. Yurt dışındaki basınla dirsek teması sağlayalım. En az kaybı olan otelin 3 ile 30 milyon dolar kaybı var. Bu kaybı önlemenin tek yolu Avrupa’da Antalya’yı ve Türkiye’yi tanıtmaktır. 2015 ve 2016 yılları  karşılaştırıldığında uluslararası turist sayısı payının %70'den % 54'e düştü. Yabancı turist sayısındaki düşüşün yaklaşık % 38 civarında gerçekleşti.Golf turizminde ise % 35 azalma var. İki ay öncesine kadar rezervasyonlar tamamen kesilmişken, son bir aydır hareketlenme başladı. Bize hiç gelmeyiz diyen Almanya ve Avusturya'dan rezervasyonlar başladı ve devam edeceğini de inanıyorum.

fikret-ozturk,belek-turizm-yatirimcilari-birligi-(betuyab)-baskani-fikret-ozturk333.jpg
 
En güzel oteller bizde, en uygun fiyatlar bizde, Avrupa'nın 4'te, 5'te biri, hizmet kalitesi kat kat fazla, neden daha fazla turist gelmesin? WTF gibi turizme desteklerle çok şeyler yapacağımıza inanıyorum. Tanıtım için 500 bin dolar ile 3-4 milyon dolar arasında para harcıyoruz. 500 biner dolar toplayıp yurtdışındaki basınla dirsek teması sağlamalıyız. O malum terör örgütleri  bu dirsek temasını yapıyor  ve  maalesef onların yaptığını biz yapmıyoruz. Her otelden 5 bin dolar istesek herkes bir tarafa kaçar. Kaybımıza baktığımızda ise bir otelin en az 2-3 milyon dolardan 30 milyon dolara kadar kaybı var. Bu kaybı önleminin tek yolu Avrupa'da Antalya'yı, Türkiye'yi tanıtmak. Özellikle Antalya'da terör olayları olmadığını iyi anlatmaktır. Terör azaldığında gelen turist sayısının da artacağına inanıyorum diyerek sözlerini tamamladı.
 
fikret-ozturk,belek-turizm-yatirimcilari-birligi-(betuyab)-baskani-fikret-ozturk,2.jpg
 
Dünya Turizm Forumu Başkanı Bulut Bağcı, konuşmasını bitiren Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı Fikret Öztürk'e plaketini taktim etti.
Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.