29 Şubat 2024
  • İzmir14°C
  • İstanbul14°C
  • Antalya11°C
  • Ankara11°C

BATMAN, GAP KÜLTÜR TURLARININ MERKEZİ OLACAK

Kültür, Sanat, doğa, tarih ve İnanç turizminin Mezopotamya’daki vazgeçilmez merkezlerinden biri olan Petrol Kenti Batman, GAP Kültür turlarının Merkezi haline gelmeye başladı

Batman, Gap Kültür Turlarının Merkezi Olacak

23 Mayıs 2023 Salı 17:16

TURİZMİN SESİ


11 kenti etkileyen deprem nedeniyle Bölge turizmine ve GAP Kültür Turlarına yansıyan durağanlık yerini yoğunluğa bıraktı.

TURİZM SEKTÖRÜ CANLANIYOR

Batman merkez başta olmak üzere GAP turlarıyla turizmin hareketlendiğini belirten Real Konak Hotel Genel Müdürü Sinan Sarı; ’’ otel olarak bu yıl ilk GAP Kültür Turumuzun ilk misafirlerini en iyi şekilde ağırladık . Batman kenti artık birçok alanda turizmin merkezi olmaya başladı. Özellikle 11 ilimizi etkileyen Deprem nedeniyle ilk etapta bölge turizmi ve GAP Kültür turlarında bir durağanlık yaşadı.

real-konak-hotel-genel-muduru-sinan-sarigap-kultur-turlari.jpg GAP Kültür Turları depremin etkilerinin hafiflemesiyle beraber turizm sektörünü yeniden hareketlendirdi. Depremin yaralarını sarmak,normal hayata dönmek elbette zaman gerekiyor. Fakat bölge turizmini atağa geçirmek ve bunun meyvesini de en iyi şekilde almak içinde zamanı iyi kullanmak ve değerlendirmek gerekir. Gün geçtikçe turizmde popüler olamaya devam eden yeni Hasankeyf’imiz ilgiyi arttırdı. 2022 yılı yoğun bir yıl olmuştu. Fakat 2023 yılı değerlendirdiğimizde geçen yılı geçeceğine inanıyoruz. Gelecek haftalarda da GAP Kültür Turları kapsamında hem bölge turizmi açısından, hemde ilimizde bulunan otel doluluk oranlarında bir artış olacağını düşünüyorum. ’’şeklinde konuştu.


 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.