28 Kasım 2020
  • İzmir7°C
  • İstanbul5°C
  • Antalya9°C
  • Ankara-5°C

CEO’LAR, GOLF TURNUVASINDA BULUŞTU!

KoçSistem ve Opet'in, Antalya Belek'de Carya Golf Kulübü'nde düzenlediği CEO Golf Weekend sona erdi

CEO’LAR, GOLF TURNUVASINDA BULUŞTU!

03 Haziran 2012 / 13:20

TURİZMİN SESİ


İş dünyasının önde gelen 80 ismi, yoğun iş temposu içinde kısa bir mola vererek, golf sporu ile yeşil sahalarda keyifli bir hafta sonu geçirdi.OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca ve KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen ve heyecanlı çekişmelere sahne olan golf turnuvasının, ödül gecesi de oldukça renkli geçti. Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş'in OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk'le yaptığı sohbet toplantısı, iş insanlarının hayatında sporun önemine ilişkin ders niteliğindeydi. Golf sporuna olan ilgisini ve golfün iş başarısındaki yerini samimi bir biçimde dile getiren Opet Yönetim Kurulu başkanı Fikret Öztürk, hem katılımcılardan hem de twitter üzerinden gelen sorulara verdiği yanıtlarla golf sporunun inceliklerini paylaştı. İş dünyasının yoğun ve stresli temposunun ancak golf gibi bir sporla hafifletebileceğinin altını çizen Öztürk, Türkiye sahillerinin bu spor için çok uygun olduğunu ve turizm gelirleri açısından da çok önemli bir kazanç yarattığını söylerken, bu sporun yaygınlaşması için belediyelere iş düştüğünü de vurguladı.

Mehmet Nalbantoğlu: “Bizler aslında dünyayı değiştiriyoruz ve bunu da teknoloji ile yapıyoruz”

CEO Golf Weekend etkinliği çerçevesinde düzenlenen gala gecesinde bir konuşma yapan KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, CEO Golf Weekend turnuvasını sahiplenmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek sözlerine başladı. Dünyanın içinde bulunduğu değişim ve dönüşümleri teknoloji cephesinden değerlendiren Nalbantoğlu; “10 yıl öncesinin kurallarının, günümüz ekonomisi için geçerli olduğunu söylemek çok da mümkün görünmüyor. Bu değişim hızla devam edecek; özellikle üç yıl içinde; küresel istikrarsızlık, teknolojideki değişimler ve tüketici baskısı dünya çapında, piyasaları değiştirecek en önemli gelişimler olacaktır” dedi.

“CEO olarak bizler aslında dünyayı değiştiriyoruz ve bunu da teknoloji ile yapıyoruz” diyen Nalbantoğlu, Gartner'ın 2011 yılı sonunda yayımladığı raporu da örnek göstererek, 2016 yılında, Global 1000 listesi içinde yer alan şirketlerin, yüzde 50'den fazlasının; maliyetlerini düşürmek ve verimliliği artırmak için bulut bilişimin gücünden faydalanacaklarını ifade etti.

Mehmet Nalbantoğlu konuşmasını şu sözleri ile tamamladı: “Hizmet modeliyle teknolojiyi kullanmaya daha yakın durun! Böylece siz kendi ana iş uzmanlıklarınıza yoğunlaşırken bırakın sizi geleceğe taşıyacak dev bilgi işlem altyapılarınızla bu işin uzmanları ilgilensin. Emin olun ki, bu adım, hepiniz açısından uzun vadede ciddi kazançlar sağlayacaktır.”

Dereceye Giren CEO'lar Ödüllerini Aldı
İlki bu yıl yapılan CEO Golf Weekend etkinliğinin sonuçları, aynı günün sonunda düzenlenen ödül töreni ile açıklandı. Turnuvada; Erkekler A Kategoride Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu birinci, OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ikinci, Hüseyin Demirağa ise üçüncü oldu. Erkekler B kategorisinde ise Özdoğan Grup CEO'su Ali Özdoğan birinciliği, Adnan Atakan ikinciliği, Mevlüt Çavuşoğlu üçüncülüğü göğüsledi. Kadınlarda, birinciliği Opet Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, ikinciliği Gönül Nuhoğlu, üçüncülüğü ise Banu İpeker aldı. Longest Drive ödüllerini, kadınlarda Nurten Öztürk, erkeklerde Emre İpeker kazandı. Nearest To The Pin ödüllerini ise, kadınlarda Nurten Öztürk, erkeklerde İsmet Kalafatoğlu aldı.

Bu yılki turnuvanın bir diğer önemli özelliği ise Türkiye'nin en değerli golf eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerle, golf sporuna ilgi duyan yöneticileri bu sporla tanıştırmak oldu. CEO Golf Weekend kapsamında turnuva devam ederken, diğer yandan da Carya Golf Kulübü'nün deneyimli eğitmenleri 27 CEO'ya golf eğitimi verdi. Bu eğitimin sonunda ise “Gelecek Vaat Eden Golfçü “ ödülleri sahiplerini buldu. Gelecek Vaad Eden Golfçü'ler ise, Putting Tournament kategorisinde KoçSistem Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli, Long Driver Men kategorisinde Hakan Doğaner, Long Driver Ladies'de ise Adviye Didem Alişoğlu oldu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.