19 Eylül 2021
  • İzmir30°C
  • İstanbul22°C
  • Antalya25°C
  • Ankara23°C

EGEX TURİZM İLE İLGİLİ GERÇEĞİ YANSITMAYAN YAYINLARA VE DAVRANIŞLARA CEVAP GELDİ

EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’in (ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM) işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının iptal edildiği haberleri tamamen asılsızdır

EGEX Turizm ile ilgili gerçeği yansıtmayan yayınlara ve davranışlara cevap geldi

11 Temmuz 2021 Pazar 11:27

TURİZMİN SESİ


Didim’ de faaliyet gösteren ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM (eski adları ile AURUM SPA ve AURUM MOON) isimli oteller, müvekkil şirket EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş tarafından otellerin mülk sahibinin muvafakati ile ATG HOTELS’den alt kira sözleşmesi ile kiralanmış olup bu kira sözleşmesi halen devam etmektedir.
Bu otellere ilişkin  müvekkil şirketimiz tarafından yaz dönemi için tüm hazırlıklar yapılmış işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları Didim Belediyesi’nden alınmıştır.

Ancak bu süreçte hukuksal hiçbir dayanağı olmadan ATG HOTELS tarafından alt kira sözleşmesinin feshedildiği iddia edilerek ATG HOTELS tarafından, şirketimizin tanımadığı ve ilişkisi olmayan kişiler işbu otellere getirilerek otellerin müvekkil şirket tarafından çalıştırılması ve de otellere rezervasyon yapan müşterilerin otellere girişi engellenmektedir. 

Devam eden süreçte ne yazık ki firmamız hakkında da gerçeği yansıtmayan haberler de yayınlanmaktadır. Hukuksal anlamda öncelikle şunu belirtmekte fayda görmekteyim EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’in işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının iptal edildiği haberleri tamamen asılsızdır. Tarafımızca Didim Belediyesi yapılan yazılı başvuruda da  herhangi bir iptal durumunun söz konusu olmadığı ve işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının aktif olduğu tarafımıza iletilmiştir.  Nitekim an itibariyle işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının iptalini gerektirecek hiçbir durum yoktur.
Ayrıca yine belirtmek isteriz ki hukuken kira sözleşmeleri tek taraflı fesih olunamaz. ATG HOTELS herhangi bir mahkeme kararı ya da tahliye emri olmadan hukuksal hiçbir temele dayanmadan otelin müvekkil tarafından işletilmesine engel olmaktadır. Bu konu hakkında Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçemizi de sunmuş bulunmaktayız. 

Covid-19 tedbirlerinin kalktığı ve yaz dönemi sebebiyle turizm sezonun en aktif olduğu bu dönemde müvekkil şirketin işletme hakkı olan ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM isimli otellerin hukuki hiçbir dayanağı olmadan çalıştırılmasına engel olunması sebebiyle  firmamız büyük bir maddi ve manevi zarar içerisine girmiştir. Müvekkil EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’nin bu otelleri işletmesine engel olacak hiçbir hukuki sorun mevcut olmayıp en kısa sürede otellerin tekrardan faaliyete geçeceğini de bildirmek isteriz.

Bunun dışında  müvekkil EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’ne karşı  basında çıkan  haberler  gerçeği yansıtmamakta olup bu haberleri yapan  ilgililer hakkında her türlü cezai ve hukuki süreçler başlatılacaktır. 
Turizm kamuoyuna EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş adına  saygı ile duyurulur.

EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş Vekili
Av. Gürcan Bardakçı


Veli Çilsal'ın açıklamalarının ardından ; 

ADALI OTELCILIK TURIZM ORGANIZASYON TICARET ANONIM SIRKETI VEKILI : Av. Atilla Kaan KOMUT, Veli Çilsal'ın açıklamalarının  gerçeği yansıtmadığı tarafından gönderilen yazıda Müvekkil sirket Veli Çilsal tarafındanisgal edilen otelleri Veli Çilsal'a ait olan ANI Gayrimenkul ve  Khalkedon Turizm isimli firmadan kiralamıstır. Müvekkil sirketle yapılan kira sözlesmesine konu kira bedelleri müvekkil şirketçe bir kısım gelecek dönemleri pesin olarak kiraya veren sirkete ödenmis, müvekkil sirket lehine tapu sicil müdürlügünde kiracılık serhi kurulmustur. Ayrıca müvekkil sirketin Veli Çilsal'a fazla ödemeler yapması Veli Çilsal'a ait olan şirketlerin kurumlara olan borcunu ödemesi sonucunda müvekkil şirketin alacakları nispetinde kiraya konu taşınmazlar üzerine ipotek tesis edilmistir.

ADALI OTELCILIK TURIZM ORGANIZASYON TICARET
ANONIM SIRKETI VEKILI : Av. Atilla Kaan KOMUT'un TEKZİP  yazısı 

adali-otelcilik-turizm-organizasyon-ticaret-anonim-sirketi-vekili-av-atilla-kaan-komutun-yazisi.jpg


 

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.