22 Nisan 2024
  • İzmir23°C
  • İstanbul20°C
  • Antalya26°C
  • Ankara20°C

FİRUZ B. BAĞLIKAYA ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

TÜRSAB Başkanı ve Başkan Adayı Firuz B. Bağlıkaya; eleştirilere cevap verdi

Firuz B. Bağlıkaya eleştirilere cevap verdi

26 Kasım 2022 Cumartesi 20:56

TURİZMİN SESİ


TÜRSAB Başkanı ve Başkan Adayı Firuz B. Bağlıkaya; “Öncelikle söylenenlere cevap vereceğim. Ali Bilir’in 91 toplantıdan sadece bir tanesinde şerhi vardı. Onda da Bakanlığı korudu. Biz yaparız siz yapamazsınız diye birşey yok. Burada seçimi İlçe Seçim yapıyor evrakları onlar istiyor. Millete rüşvet mi veriyorsun sadaka mı? 5.000TL ne için veriyorsun? Herşeye yapacağız edeceğiz diyorsunuz peki nasıl yapacaksınız onu anlatın. Bakan sizin yasanızı çıkartmıyorum dedikten sonra bir daha gitmedim ne için gideceğim. Öncesinde bir çok kez gittim ama Bakanlığın rızası olmadan biz bunu Web sitemize koyamayız. Sorduk Bakanlık tarafından uygun görülmedi.  80 bin TL maaş alan bürokratımız da yok. Benimle özel konuşmak istiyorsanız da gelin TÜRSAB’a konuşalım. Biz ilk 4 ay Acenta açtırmadık bizi şikayet ettiler. Kendinizi özel hissetmeyin bana kim muhalifse Bakan yarım saatte randevu verir” diyerek söylenenleri cevapladı. 


TÜRSAB’I ETS’NİN ARKA BAHÇESİ YAPTIRMADIK

Bağlıkaya; “Sevgili meslektaşlarım, Şu an karşınızda TÜRSAB Başkanı olarak değil başladığı işi bitirmek için mücadeleden kaçmayan, mesleğini savunmak için hiç bir tehdite bakmayan, kardeşiniz olarak size sesleniyorum. Neler neler yaşadık? TGA’ya TÜRSAB’ı almamak İçin yalan yanlış şeyler çıkarttılar. Rehberlikle ilgili düzenlemeleri meclise sevketmediler. Lütfi Kırdar’ı elimizden almak istediler. Birliğimizi Bakanlık icraya verdi. Villa kiralama işleri acentaların işleridir diye müracaat ettik bu iş komisyoncuların işidir dediler. Yasayı ETS Yasası haline getirmek istediler. Yasanın çıkmasını hep bu yüzden engellediler. TÜRSAB’ı ETS’nin arka bahçesi yaptırmadık. Bir kez daha gördük ve anladık ki her ağacın kurdu kendi özünden olurmuş. Kimsenin elini taşın altına koymadığı yerde biz başımızı koyduk” dedi. 

SEYAHAT ACENTALARINI GÜVENLİ LİMANA ULAŞTIRMADAN GİTMEYECEĞİZ

Seyahat Acentaları Birliğimizi Güvenli Limana ulaştırmadan gitmeyeceğiz. Bizim yolculuğumuz kariyer yolculuğu değil, misyon yolculuğudur. Seçilince TÜRSAB Akademiye görev vereceğim. TÜRSAB Yönetici Okulu projesini hayata geçireceğim. Ciddi eğitimli gençleri geleceğe taşıyacak gençleri aday olarak görmek istiyoruz. 

BU YOL SİZLERLE YÜRÜNÜR YOLUMUZ AÇIK OLSUN

Kimseye saygısızlık yapmadık ama kimseye de boyun eğmedik. Beni siz seçtiniz ben sizin adamınızım. TÜRSAB başında kim olduğuyla değil acentalarıyla var. Selam olsun hak ve hakikat peşinde olanlara. Bu yol sizlerle yürünür yolumuz açık olsun…

Etiketler:
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.