29 Şubat 2024
  • İzmir14°C
  • İstanbul14°C
  • Antalya11°C
  • Ankara11°C

GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ BALIKESİR KAHVALTI FESTİVALİ LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ

“Balıkesir Kahvaltısı” ve “Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali” lansmanı 20 Mayıs 2022 tarihinde Crowne Plaza Harbiye / İSTANBUL yoğun katılım ile gerçekleştirildi

Gastronomi Turizmi Derneği Balıkesir Kahvaltı Festivali Lansmanını gerçekleştirdi

21 Mayıs 2022 Cumartesi 08:45

TURİZMİN SESİ


Gastronomi Turizmi Derneği temsilcileri ve basının yer aldığı etkinlik yoğun katılımcıyla gerçekleştirildi. İki yılı aşkın süredir Balıkesir Valiliği koordinasyonunda yürütülen Marka Şehir Balıkesir çalışması kapsamında “Lezzet Dolu Balıkesir” mottosuyla Balıkesir’in gastronomik değerleri ön plana çıkarılıyor.

balikesir-kahvaltisimarka-sehir-balikesir-calismasimarka-sehir-balikesir-calismasilezzet-dolu-balikesir-001.jpg

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Ticaret Borsası ve Gastronomi Turizmi Derneği işbirliği ile yürütülen Gastronomi Şehri Balıkesir projesi ile Balıkesir’in kahvaltılık ürünleri “Balıkesir Kahvaltısı” çatısı altında markalaşıyor.

balikesir-kahvaltisimarka-sehir-balikesir-calismasimarka-sehir-balikesir-calismasilezzet-dolu-balikesir.jpg

Balıkesir Lezzetleriyle Bir Kahvaltı Şehri

Balıkesir Kahvaltısı, Karadut Suyu ikramıyla başladı. Coğrafi işaretli ürünler de dahil olmak üzere 30 çeşit yöresel ürünü barındıran Balıkesir kahvaltısı katılımcılardan tam not aldı.

balikesir-kahvaltisimarka-sehir-balikesir-calismasimarka-sehir-balikesir-calismasilezzet-dolu-balikesir-002.jpg“Balıkesir Kahvaltısı” ve “Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali”  program akışı içerisinde İlker AYRIK - Sunucu, Oyuncu, Gürkan BOZTEPE - Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı, Rahmi KULA - Balıkesir Ticaret Odası Başkanı, Yücel YILMAZ - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı, Hasan ŞILDAK - Balıkesir Valisi konuşmacı olarak yer aldı.Lansmanda misafirimiz olan basın mensuplarına, çalışmalarımızda bize destek veren Gastronomi Turizmi Derneği’ne ve Balıkesir Kahvaltısı çalışmalarında destek veren firmalara hediye takdimi ve hatıra fotoğraf çekimi ile program sonlandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.