20 Temmuz 2024
  • İzmir36°C
  • İstanbul28°C
  • Antalya30°C
  • Ankara28°C

HERKES İÇİN ÜCRETSİZ DİŞ MUAYENESİ

Gönüllü diş hekimlerinden randevu alanlara, Diş kontrolü, eski diş fırçasını getirene yenisi, ücretsiz diş macunu numuneleri

HERKES İÇİN ÜCRETSİZ DİŞ MUAYENESİ

04 Kasım 2010 / 11:09

TURİZMİN SESİ


Ağız Sağlığı Haftaları, Colgate ve Türk Periodontoloji Derneği (TPD) tarafından gerçekleştirilen ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen bir sosyal sorumluluk projesidir. Türkiye'deki ağız sağlığı bilincinin yerleştirilmesi için gerçekleştirilen proje; gelişmiş bir toplum olma yolunda, gönüllü diş hekimleri ile birlikte atılan önemli bir adımdır.
Amacı; ağız ve diş sağlığı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi, düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gitme alışkanlığı kazandırılması, koruyucu Diş Hekimliği uygulamalarının yaygınlaştırılması, ve toplumun ağız ve diş sağlığının gelişimine katkıda bulunulması olan proje, gönüllü diş hekimleri katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Ülkemizde diş macunu ve diş fırçası tüketiminin, ağız ve diş sağlığına önem verilen diğer ülkelerle kıyaslandığında, özellikle kişi başı tüketim rakamlarında düşük seviyelerde olduğu görülmektedir. Turizminsesi.com ekibi olarak Diş Hekimi Adalet Kolata 'nın muayenehanesine gittik ve kampanya hakkında bilgi aldık .Bağdat Caddesi, No :396 Şaşkınbakkal adresinde bu kampanyayı yürüten Diş Hekimi Adalet Hanım, kampanyaya katılanlara bir de katılım sertifikası verileceğini bize belirtti.

1-30 Kasım 2010 tarihleri arasında yapılan "Ağız Sağlığı Haftaları” Türk Periodontoloji Derneği (TPD) ile ortaklaşa olarak gerçekleştiriliyor.. T.C. Sağlık Bakanlığı'nın desteğiyle yapılan kampanyada binlerce serbest diş hekimi, onlarca diş hekimliği fakültesi ve çeşitli illerdeki sağlık ocakları yer almıştır. Kampanyaya diş hekimleri gönüllü olarak katılarak, çalışma saatlerinin bir kısmını ücretsiz muayene olmak isteyen hastalara ayırdılar. “Bir Gülüşünüz Bize Yeter!” sloganıyla sürdürülen kampanya kapsamında yüzbinlerce kişiye ağız ve diş muayenesi yapılacak, ağız bakımı eğitimi verilecek, ve diş macunu ile diş fırçası hediye edilecek. Colgate Palmolive Türkiye, topluma karşı olan sorumluklarının bilincinde olarak, daha önceki yıllarda da diş hekimleriyle, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte değişik ağız sağlığı programları yürütmüş ve çeşitli projelere destek vermiştir. Türk Periodontoloji Derneği ve Colgate, Ağız Sağlığı Haftaları'nı gelecek yıllarda da artan katılımlarla sürdürmeyi hedefliyor.

Ücretsiz Bilgi Hattı : 0800-211-63-07
www.agizsagligihaftalari.com  

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.