27 Mayıs 2022
  • İzmir21°C
  • İstanbul19°C
  • Antalya27°C
  • Ankara14°C

İDSO DENİZBANK KONSERLERİ DEVAM EDİYOR…

İDSO DenizBank Konserleri’nde bu hafta; genç yaşına rağmen büyük başarılarla dolu bir yaşam öyküsü olan şef Dağhan Doğu’nun yönetiminde, geçmişin tescilli "Harika Çocuk"u, günümüzün ise parlak piyanisti Emre Yavuz dinleyicilerle buluşacak

İDSO DenizBank Konserleri Devam Ediyor…

17 Kasım 2021 Çarşamba 13:57

TURİZMİN SESİ


19 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konserleri’nde bu hafta; genç yaşına rağmen büyük başarılarla dolu bir yaşam öyküsü olan şef Dağhan Doğu’nun yönetiminde, geçmişin tescilli "Harika Çocuk"u, günümüzün ise parlak piyanisti Emre Yavuz dinleyicilerle buluşacak.

Rus ulusal müziğinin en önemli temsilcilerinden biri olan besteci Mikhail Glinka'nın Rus kültürünün renklerini incelikle nakşettiği operası “Ruslan ve Ludmilla Üvertürü” ile başlayacak konser, yine Rus kökenli olan ancak yaşamına yurt dışında devam etmek durumunda kalan Rachmaninov'un bestelediği, ünlü kemancı “Paganini'nin Bir Teması Üzerine Piyano ve Orkestra için Rapsodi” adlı eseriyle adeta bir piyano şöleni ile devam edecek. Programdaki son eser ise; Çaykovski'nin Shakespeare'in aynı adlı trajedisinden yola çıkarak yazdığı “Romeo ve Jülyet Fantezi Üvertürü” bu renkli Rus rüzgârını tamamlayacak. Umutsuz bir aşk hikâyesi sonrası bestelendiği bilinen eser, Çaykovski'nin yaptığı düzeltmelerle ancak on yedi yıl sonra nihai haline ulaşabilmiştir.

Program:
•    M. Glinka, “Ruslan ve Ludmilla Üvertürü”
•    S. Rachmaninov, “Paganini’nin Bir Teması Üzerine Rapsodi”
•    P. I. Tchaikovsky, “Romeo ve Juliet – Fantezi Üvertürü”

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “İDSO DenizBank konser programımızda 19 Kasım       Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz İstanbul AKM’deki konserimizde yine tüm müzikseverleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağız" diyor.


 

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.