28 Ekim 2020
  • İzmir18°C
  • İstanbul18°C
  • Antalya20°C
  • Ankara14°C

ORDU-ÜNYE FAM TRİP ORGANİZASYONU DÜZENLENDİ

Ortadoğu’nun en iyi tur operatörleri Ünye’yi portföylerine alarak yabancı turistte sunacak

Ordu-Ünye Fam Trip organizasyonu düzenlendi

12 Ekim 2020 Pazartesi 17:00

TURİZMİN SESİ HABER -FOTO - AYŞULA ÖZGEN


ÜNYE- Düzenlenen organizasyonla 41 yerli ve yabancı turizm operatörü 05-10 Ekim tarihleri arasında Ünye'den başlayarak, Fatsa ve Ordu'nun turizm potansiyeli olan bazı ilçelerini ziyaret etti. Programın son gecesinde Ramada Resort by Wyndham Ünye Hotel’de Gala Gecesi düzenlendi. Gala gecesinde; Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Akar, Ordu - Ünye Fam Trip Koordinatörü Mustafa Kılıç, Karnak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ali Abet, I-MICE Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurt, TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Hacıbektaşoğlu, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ramada Resort by Wyndham Ünye Genel Müdürü Murat Han Şen ve ÜNTİSAD (Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acentaları Derneği) Başkanı Öznur Özkan söz aldı. Geceye katılan tüm misafirler keyifli bir akşam geçirdiler. 

unye-ticaret-ve-sanayi-odasi-yonetim-kurulu-baskani-irfan-akar.jpg

TURİZME KATKI SAĞLAMAK İÇİN YAPILAN ÜNYE-ORDU-FATSA FAM TRİP ORGANİZASYONUNUN DEVAMINI GETİRECEĞİZ

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Akar; "Ordu - Ünye - Fatsa Fam Trip programına hepiniz hoş geldiniz. 4 günlük programınız umarım iyi geçmiştir. Ordu, Ünye ve Fatsa'nın çeşitli yerlerini gezerek, turizme katkı sağlamak için yapılan çalışmalar umarım verimli geçmiştir. Bu çalışmalar hepimiz için iyi bir geleceğe ve yolculuğa sebep olacaktır. Emeği geçen Sayın Ordu Valimize, İl Kaymakamımıza, Ordu Belediye Başkanımıza ve diğer tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. İyi ki geldiniz, çok güzel bir program oldu. Gerçekten çok keyif aldım, size de keyif verdiğimizi düşünüyorum. İnşallah bu programın devamını getireceğiz" dedi.


BİR HAYALİM VARDI “ ÜNYE’Yİ KEŞFET” SLOGANIYLA YOLA ÇIKTIK

Ordu - Ünye Fam Trip Koordinatörü Mustafa Kılıç; "Değerli misafirler hoş geldiniz. Fam Trip için güzel sonuçlar alacağımıza eminim. Bir söz vardır; "I have a dream" bir hayalim var, ben bu hayali gerçekleştirmek için uzun süredir düşündüğüm, hayal ettiğim destinasyonumuzu Ünye'mizi turizme kazandırmak ve tanıtmak için yola çıktım, bu benim en büyük ideallerimden bir tanesiydi. Ünye’miz güzel bir şehir ve bunu hak ediyor. Trabzon 15 sene uğraştı ve başardı. Sayın Belediye Başkanım sizin ve Ticaret Odası Başkanımızın da desteğiyle yaklaşık 45 acentacımızı bu Pandemi döneminde uçağa bindirdik, geldik.

ordu-unye-fam-trip-koordinatoru-mustafa-kilic.jpg

Fakat inanılmaz bir deneyim oldu. Ortadoğu'nun en büyük tur operatörlerini Ünye'ye getirdik. İnşallah bunun devamı gelecek. Ünye'yi marka şehir yapmak için uğraşacağız. Ben şahsen bunun için ant içtim. Ünye denilince akılda kalan bir şey olsun istedim. Ben acentacı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, çok yoruldular. Şu Pandemi döneminde buraya geldiler, inandılar, kazan - kazan yoluyla hareket ettik. Acentacı arkadaşlarımla, "Ünye'yi Keşfet" sloganıyla uçağa bindik ve Ünye'ye geldik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki geldiniz ve iyi ki varsınız" diyerek sözlerini sonlandırdı.

BİZ EN BÜYÜK TEŞEKKÜRÜ ÜNYE’YE KAPASİTE YARATARAK YAPACAĞIZ

karnak-turizm-yonetim-kurulu-baskani-serdar-ali-abet-004.jpgKarnak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ali Abet; "Sayın Başkanım, Sevgili dostlarım, değerli misafirler nereden başlasam bilmiyorum. Biz buraya bir görev için geldik. Turizm bir fabrikadır, sizde ruhu gördüm, çok isteklisiniz. Bu işler büyük işler ama bir başladınız mı arkası öyle yavaş yavaş gelir ki esnaf çok keyif alır, otelcileriniz, restoranlarınız, mağazalarınız müthiş bir keyif alır ve şehre müthiş bir hareket gelir. Ben aslında teşekkür kelimesini az buluyorum, bize verilen imkânlarla ben ve arkadaşlarım çok güzel gezdik ve keyif aldık.

Biz teşekkür edeceksek, biz teşekkürü buraya kapasite yaratarak yapacağız, Haziran'da bütün meslektaşlarımdan ricam buraya gerçekten Ortadoğulu, Arap yolcu indirelim. Elimizden geleni yapacağız, dersimizi güzel çalıştık, bu sefer misafir olarak Arap acentaları getireceğiz ki, onlar vatandaşlarına ulaşsın ki, bu iş amacına ulaşın. Size söz veriyorum iyi bir sonuca gireceğiz. Gerçekten hepimiz burada günlerdir çok keyif aldık, her şey çok güzeldi, artısı var eksisi yok" dedi.

ORDU’NUN ARTIK MUSTAFA KILIÇ İLE BİRLİKTE 50 TANE DAHA GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİSİ VAR

i-mice-yonetim-kurulu-baskani-huseyin-kurt.jpgI-MICE Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurt; "Mice Endüstrisi çalışanlarından biriyim, Oliva MICE’ın Kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda Uluslararası Mice Endüstrisi Dernek Başkanlığı yapıyorum. MICE kısaca Meetings, Incentives, Congress ve Events kelimelerinin baş harflerini almış, dünyada kabul görmüş bir kısaltmadır. Türkiye’de bilinen adıyla Kongre, Toplantı, Etkinlik ve Fuar sektörü olarak geçiyor. Elbetteki Ortadoğu Pazarı başta olmak üzere ülkemize misafir getiren tüm acentacıların ve gelen misafirlerin de tabi ki başımızın üzerinde yeri var. Bu bağlamda Ortadoğu turizminin burada çok verimli yerlere geleceğine Karnak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ali Abet söz verdi.

Mice’cılar olarak biz de rekabete hazırız. Katılımcılar arasında TravelShop’un CEO’su Murtaza Kalender de yer alıyor. Kendisi de incoming çalışıyor, Hindistan, Bangladeş ve Pakistan pazarıyla çalışıyor. Bir gün Ünye’de neden Hintli, Pakistanlı görmeyelim. Her yol bir başlangıç biz de bugün yolun sonuna gelmiş gibi görünse de bu yolu bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. Bugünden itibaren eminim ki artık Ordu’nun Mustafa Kılıç Bey ile birlikte 50 tane daha gönüllü turizm elçisi var. Bazı insanlar vardır ki şehrinden, doğduğu büyüdüğü topraklardan kilometrelerce uzaktadır fakat kalbi hep orası için atar, aynı zamanda nabzı da orası için atar. Bu bağlamda bu organizasyonun koordinasyonunda bizi buraya sürükleyen bizlere çağrı yapan Mustafa Kılıç Bey’e teşekkürü bir borç biliyoruz.

i-mice-yonetim-kurulu-baskani-huseyin-kurt-001.jpg

ÖNCELİKLİ OLARAK STRATEJİK EYLEM PLANI ÇIKARILMASI GEREKMEKTEDİR

Çok verimli bir o kadar da keyifli 4 gece 5 gün geçirdik. Bundan sonra yapılacak çok şey var. Öncelikle stratejik eylem planı çıkarılması gerekmektedir. Bu eylem planının pandemi de göz önünde bulundurularak öncelikli olarak 6 aylık, 1 yıllık, 3 yıllık ve 5 yıllık planlar dâhilinde olması gerekmektedir. Eylem planının önceliği bölgenin doğal güzelliğini bozmadan Trabzon ve Rize örneklerinin iyi yanlarını cebimize koyarak bunun dışındaki ders alınması gereken diğer tarafları da göz önünde bulundurarak hareket edilmesinde yüksek derecede fayda bulunmaktadır.

i-mice-yonetim-kurulu-baskani-huseyin-kurt-21.jpg

İLETİŞİMLER TÜM PAYDAŞLARLA DEVAM ETTİRİLMELİ

Yine keza diğer bir önemli husus burada çok kıymetli iletişimler kuruldu. Bu iletişimlerin acentacısından otelcisine, tedarikçisinden tüm yerel paydaşlara kadar devam ettirilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Valilik başta olmak üzere Ticaret Odaları, Büyükşehir Belediyesi, Kaymakamlık, Turizmi Geliştirme Dernekleri vb. hep bir elden ilerlemesini naçizane tavsiye ediyoruz.

BÖLGE İNSANINA EĞİTİMLER VERİLMELİ VE ALTYAPI PLANLANMALIDIR

Eylem planı içerisinde bölgenin planı dâhilinde önümüzdeki süreçte ihtiyacı olacak otel başta olmak üzere altyapısı şimdiden doğru planlanmalı. Bölge insanı turizme, turizmin segmentleri olan Ortadoğu Turizmi başta olmak üzere MICE, Doğa Turizmi, Kültür Turizmi gibi diğer segmentlere nasıl hizmet vereceği hususunda muhakkak yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Satış-Pazarlama, Ön büro, kat hizmetleri, servis vb. hizmetler içeren eğitimler verilmelidir.

i-mice-yonetim-kurulu-baskani-huseyin-kurt-002.jpg

TANITIM KONUSUNDA SÜREKLİLİK OLMALIDIR, BASIN ARAÇLARI ÇOK AKTİF KULLANILMALIDIR

Keza tanıtım süreklilik arz eden bir olaydır. Tanıtım konusunda ayağınızı gazdan çekmemelisiniz. Diğer bir taraftan sosyal medyadan gücü hepimiz bildiği üzere günümüzün en büyük kitle iletişim aracıdır. Bu bağlamda sosyal medya başta olmak üzere dijital ve yazılı basınla ve bu basın araçları ile çok aktif çalışılmalı diye düşünüyorum.

BÜTÜNLEŞİK PAZARLAMADAN ASLA VAZGEÇMEYİN

Diğer bir önemli husus ise bütünleşik pazarlamadan vazgeçmeyin. Ünye, Fatsa başta olmak üzere Ordu’nun tüm ilçeleri görebildiğimiz kadarıyla birbirinden güzel ve kıymetli. Bu bağlamda çok güzel yerler gezdik. Fakat Ordu’yu diğer şehirlerle bütünleşik olarak düşünürseniz Giresun başta olmak üzere belki Amasya, belki Tokat, belki Samsun, belki Trabzon gibi. Bu bağlamda ilerleyen günlerde satış ve pazarlama anlamında muhakkak ilgili şehirlerin Valileri başta olmak üzere Kalkınma Ajanslarıyla daha sıkı çalışılmalıdır. Bu hususu gözden kaçırmamak lazım. Çünkü incoming müşterisinin buraya 3 gece 4 günlük veya 4 gece 5 günlük buraya gelmesi çok fazla beklenmemeli. Bu bizim klasik yaptığımız büyük Anadolu turları vardır. Bu turlar kapsamında gelecekse bu şehre gelecektir. Keza biz MICE segmenti anlamında belki meeting ve incentive tarafında Ünye ve Fatsa başta olmak üzere elbette ki buraya kurumsal misafir taşıyabiliriz. Ama dediğim gibi diğer şehirlerle ilişkiler de Kalkınma Ajansı ve Valilikler de başta olmak üzere iyi iletişim ve koordinasyonla ilerlenmesi gerekir diye düşünüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

TÜROB TURİZM DEĞERLERİNİN KORUNARAK İLERİKİ NESİLLERE AKTARILMASINI AMAÇLAYAN TÜM PROJELERDE HER ZAMAN EMRİNİZE AMADEDİR

turob-yonetim-kurulu-uyesi-ayhan-hacibektasoglu.jpg

TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Hacıbektaşoğlu; “Öncelikle Bugün burada olmaktan şahsım ve TÜROB Yönetim Kurulu adına büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Malum zor dönemlerden geçiyoruz. Daha önce hiç deneyimlemediğimiz bu salgının etkilerini en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz Türk Turizmcileri bu krizlere alışığız ve bugüne kadar da hepsinin üstesinden geldik.

Eminim ki Dünyada salgının etkilerini en çabuk yine biz Türk turizmcilerinin atlatacağına inanarak burada olma sebebimiz olan Ünye Turizmi üzerine sözlerime devam etmek istiyorum. Karadeniz son yıllarda hızlı bir turizm gelişimi yaşamakta. Ülkemiz destinasyonlarının ve turizm ürünlerinin çeşitlenmesi açısından çok değerli bir gelişme. Ama bu gelişim bizlere özellikle burada yaşayan halka çok önemli sorumluluklar da yüklemekte. Karadeniz bölgesinin coğrafi ve kültürel güzellikler bakımından en kıymetli bölgelerinden biri olan Ordu ve özellikle Ünye titiz bir şekilde ele alınması gereken turizm destinasyonları.

ÜNYE DOĞA TURİZMİ İÇİN ÇOK YÜKSEK POTANSİYELE SAHİP

Ünye, Doğa Turizmi için çok yüksek bir potansiyele sahip. Bu potansiyelin etkili bir şekilde tanıtımı yapılıp, erişim ve konaklama olanaklarının geliştirilip, tamamlayıcı hizmetler ile desteklenmesi gerekir. Yöre halkı, sektör ve karar vericilerin paydaş olduğu sürdürülebilir bir turizm yönetim planının yapılmasına önem verilmelidir.

turob-yonetim-kurulu-uyesi-ayhan-hacibektasoglu-001.jpg

YAYLALARIN ALT YAPI EKSİKLERİ GİDERİLMELİDİR

Önemli bir potansiyel oluşturan yaylaların alt yapı eksiği doğal koşullara uyumlu ve sürdürülebilir bir şekilde giderilmelidir. Şüphesiz bu coğrafyaya gelip de hayran olmamak mümkün değil. Burada yaşayanların alıştığı bu harika doğa çoğu insanların hayallerinin bir parçasıdır.

turob-yonetim-kurulu-uyesi-ayhan-hacibektasoglu-003.jpgORTAK BİR YÖNETİM BİÇİMİ BENİMSENMESİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR KALKINMA PLANI SUNULMASI ÇOK ÖNEMLİDİR

Ordu ve Ünye’nin sahip olduğu doğal güzelliklerin gelecek nesillere bozulmadan bırakılması gereken bir miras değeri olduğu unutulmamalıdır. Burada yerel yönetimler ve tüm paydaşlar ile birlikte halkın ortak bir yönetim biçimi benimsemesi ve sürdürülebilir bir kalkınma ortamı sunulması çok önemlidir. Türkiye Otelciler Birliği, 50 yıllık geçmişiyle ülkemizin en köklü turizm örgütlerinin başındadır. TÜROB ülkemizin turizm ve kültürel değerlerine sahip çıkılması yönünde var gücüyle çalışmaya ve destek olmaya her zaman devam etmektedir. TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi olarak burada bulunmanın amacı davete icabet etmenin çok daha ötesinde. Burada bir değer ortaya koyacak çalışmalara katkı sağlayabilmektir. Bu bölgenin turizm gelişimini, burada turizm değerlerinin korunarak ileri ki nesillere aktarılmasını amaçlayan tüm projeler için TÜROB her zaman emrinize amadedir. Sözlerimi noktalarken bu organizasyonu düzenleyen Ordu Valiliği’ne, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’na, Ünye Belediyesi’ne ve özellikle Fam Trip Koordinatörü Mustafa Kılıç ve Cem Helvacı’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

DOĞAYI TAHRİP ETMEDEN EN İYİ ŞEKİLDE TURİZM AMAÇLI DA KULLANMAK LAZIM

unye-belediye-baskani-huseyin-tavli.jpg

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “Ünye’ye geldiğiniz ilk günden beri sizi sıcak bir buluşmayla karşılamanın gayreti içerisinde olmuştuk. Demiştik ki sizin tecrübelerinizden, öngörülerinizden ve turizmle ilgili bilgilerinizden istifade etmek istiyoruz. Tabi ki güzelliklerimizi dışarıya taşırken, eksikliklerimizi de bize iletirseniz biz de memnuniyetle buradaki sektörün temsilcileriyle yerel yönetim olarak hep birlikte el ele verip gereğini yapmaya Ünye’de yerel yönetim olarak ve eksikliklerimizi gidereceğimizi ve Ordu’da da Büyükşehirle birlikte el ele vererek bu eksiklikleri gidermenin gayreti içerisinde olacağımızı özellikle ifade etmiştim.

Burada TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurt Bey’e önerilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Trabzon örneğini verdi, gerçekten Trabzon hızlı bir şekilde turizmde Karadeniz’de öncü bir rol üstlendi. Ama bununla birlikte ciddi anlamda bazı eksileri de oldu diye düşünüyorum. Doğayı tahrip etmeden, doğayı en iyi şekilde turizm amaçlı da kullanmayı bilmek lazım. Hakikaten Trabzon örneğine baktığımızda demek ki bizim burada yapacağımız işte de nelere dikkat etmemiz gerektiği noktasında bir tecrübe edinebiliriz.

unye-belediye-baskani-huseyin-tavli-001.jpgTOKAT’I GEÇMEDEN, AMASYA’YI UNUTMADAN, ORDU’NUN İLÇELERİNİ DE DESTİNASYONA KATARAK BÖLGEYE GELENLERE DOYURUCU BİR SEYAHAT YAŞATMAMIZ LAZIM

Diğer noktalardan bir tanesi asla ve sadece Ünye olarak turizm diye düşünürseniz herhalde kimseyi burada 5 gün misafir etmenin mümkün olmadığını görüyoruz. Burada turizm sektöründe faaliyet gösteren arkadaşlarımızın da, bizlerin de dikkat etmesi gereken burada Tokat’ı geçmemek lazım, Amasya’yı unutmamak lazım ve aynı zamanda Ordu’nun diğer ilçelerinin de destinasyonlarını etkinlik içerisine katarak bu bölgeye ziyarete gelenlere yoğun bir zaman geçirmesine ve doyurucu bir seyahat yaşamasına vesile olmak lazım.

unye-belediye-baskani-huseyin-tavli-002.jpg

ÜNYE’NİN TURİZMDE GÖRÜLMEYE DEĞER BİR YER VE TURİZM ŞEHRİ OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Bugünden sonra da Ünye’nin turizmde görülmeye değer bir yer ve turizm şehri olmamız için gelişmemize tecrübe ve bilgilerinizle katkı sunacağınıza inanıyorum. Bu vesileyle umuyorum ki en azından eksikliklerimizi zaten öğreneceğiz, öbür taraftan da en azından mevcudiyetlerimizle birlikte sizlere bu 5 günlük süre içerisinde sıkılmadığınız, keyif aldığınız bir zaman dilimi geçirmenize vesile olmuşuzdur diye düşünüyorum. Bu programın hazırlanmasında bu süreçte sizlerle ilgilenen en alt birimden en üst birime kadar organizasyonda yer alan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ramada-resort-by-wyndham-unye-genel-muduru-murat-han-sen.jpg
Ramada Resort by Wyndham Ünye Genel Müdürü Murat Han Şen Otel hakkında info verdi

Ramada Resort by Wyndham Ünye Genel Müdürü Murat Han Şen; “Sizi burada ağırlamaktan onur ve şeref duyuyoruz. Hepinize iyi akşamlar dilerim. Otelimizin hakkında kısa bir bilgi vermek isterim. Otelimiz 2016 yılı Kasım ayında açılmış, 2017 yılı Mayıs ayında ufak bir kaza sebebiyle kapatılmıştır. 2019 yılının Ağustos ayında tekrardan aktif hale gelmiştir. Wyndham çatısı altında o tarihten bu tarihe genelde hep kültür turlarıyla çalışmaktayız. İnşallah Ünye’mizde sizlerin de katkılarıyla birçok misafiri ağırlayacağız. Sizleri tekrar misafir etmek ister, sizleri burada görmekten onur duyarız” dedi.

BÖLGE TURİZMİNİN POTANSİYELİNİN ARTTIRILMASI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR FAM TRIP ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİK

untisad-unye-turizm-isletmecileri-otelciler-restoranlar-kafeler-ve-seyahat-acentalari-dernegi-baskani-oznur-ozkan.jpg

ÜNTİSAD (Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acentaları Derneği) Başkanı Öznur Özkan; “Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın DOKA’dan aldığı destekle hayata geçen Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında Ortadoğu pazarına hitap eden 45 tur operatörü Ünye ve Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek yerinde inceledi. Ünye başta olmak üzere Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin dünyaya açılması için uygulamaya konulan Ünye-Ordu FAM Trip Projesi Ünye’den başlayan gezi kapsamında Ünye ve Ordu merkezli birçok destinasyon alanını gezme fırsatı bulduk. Bu etkinlik bölge turizminin potansiyelinin artırılması açısından son derece önemlidir.

BU PROJEYLE GÜZEL SONUÇLAR ORTAYA ÇIKACAĞINA İNANCIM TAMDIR

Proje kapsamında yapılan çalışmalar ve düzenlenen geziler neticesinde hem Turizm Acenteleri, hem Ünye, hem Karadeniz Bölgesi için güzel sonuçlar ortaya çıkacağına inancım tamdır. Tur operatörlerimizle yaptığımız görüşmelerde önümüzdeki sezon için şehrimizde Ortadoğu’dan misafirlerimizi göreceğimizin de sözünü aldık. Bu önemli projede bizlere tüm desteğini veren çok kıymetli Ordu Valimize, Ünye Kaymakamımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ünye Belediyemize, Ticaret Odamıza, derneğimiz üyelerine ve bizlere sponsor olan tüm paydaşlarımıza ve siz değerli turizmci dostlarımıza bu zorlu pandemi sürecinde bizlere zaman ayırıp, burada olduğunuz için çok teşekkür ederim” dedi.

irfan-akar-mustafa-kilic-serdar-ali-abet-huseyin-kurt-ayhan-hacibektasoglu-huseyin-tavli-murat-han-sen-oznur-ozkan.jpg

irfan-akar-mustafa-kilic-serdar-ali-abet-huseyin-kurt-ayhan-hacibektasoglu-huseyin-tavli-murat-han-sen-oznur-ozkan-001.jpg

irfan-akar-mustafa-kilic-serdar-ali-abet-huseyin-kurt-ayhan-hacibektasoglu-huseyin-tavli-murat-han-sen-oznur-ozkan-002.jpg

irfan-akar-mustafa-kilic-serdar-ali-abet-huseyin-kurt-ayhan-hacibektasoglu-huseyin-tavli-murat-han-sen-oznur-ozkan-003.jpg

irfan-akar-mustafa-kilic-serdar-ali-abet-huseyin-kurt-ayhan-hacibektasoglu-huseyin-tavli-murat-han-sen-oznur-ozkan-004.jpg

irfan-akar-mustafa-kilic-serdar-ali-abet-huseyin-kurt-ayhan-hacibektasoglu-huseyin-tavli-murat-han-sen-oznur-ozkan-005.jpg

irfan-akar-mustafa-kilic-serdar-ali-abet-huseyin-kurt-ayhan-hacibektasoglu-huseyin-tavli-murat-han-sen-oznur-ozkan-006.jpg

WEB MEDYA Grubu, Turizmin Sesi'nin onayı olmadan, yazılı haberlerin ve fotoğrafların tümü veya bir bölümünün kullanılması ve ya da bir kısmının kopyalanması yasaktır. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.