25 Haziran 2024
  • İzmir38°C
  • İstanbul33°C
  • Antalya31°C
  • Ankara33°C

PHOTO SAFARİ CUMALIKIZIK KAZANANLARI AÇIKLANDI

UNESCO Touristica Photo Safari’nin Bursa Cumalıkızık kazananları açıklandı

Photo Safari Cumalıkızık kazananları açıklandı

24 Ekim 2021 Pazar 08:33

TURİZMİN SESİ


Türkiye'deki kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen ve 17 UNESCO mirasını kapsayan etkinlik, Türkiye Tanıtma Platformu (TUTAP) önderliğinde, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) iş birliğinde ve Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansının (TGA) desteği ile devam ediyor. 26 Eylül’de Kapadokya’dan başlayan Photo Safari Mayıs 2022’de İstanbul’da sona erecek.

Türkiye’deki 17 UNESCO Dünya Kültürel mirasında düzenlenen Foto Safari etkinliği şu an Xanthos-Letoon Antik kentlerinde devam ediyor. Ülkemizde 19 UNESCO Dünya Mirası’nın 17 unsurunda gerçekleşen safaride, seçici kurul üyelerinin belirlediği ilk 3 kişi para ödülü alıyor. Seçici kurul kazananları seçerken; Işık, kompozisyon ve ahenk gibi özelliklere bakmasının yanı sıra, kültürel mirası yansıtmasını dikkate alıyor. Her etabın ilk üç kazananı, 17 Safari’nin birincisinin seçileceği büyük finale girmeye de hak kazanıyor.

Photo Safari Bursa Cumalıkızık etabına katılan ve birinci seçilen yarışmacı 5 Bin TL para ödülü kazandı.

Safarinin ikinci etabı olan Bursa Cumalıkızık Safarisi’nde, yarışmacılardan Muhammet Dönmezer birinci ve ikincilik, Şafak Güven’in ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Ayrıca sergileme için 26 fotoğraf seçildi. Birincinin 5 Bin, ikincinin 4 Bin, üçüncünün 3 Bin TL para ödülü aldığı safari şu an Xanthos ve Letoon Antik Kentlerinde devam ediyor. Sosyal sorumluluk projesi olan safaride, fotoğraf sanatçılarının çektiği fotoğraflar, dereceye girenler ya da sergileme ödülü alanlar, Türkiye’nin tanıtımında kullanılacak. Cep telefonuyla çekilmiş fotoğrafların da yarışabildiği Foto Safari’ye, profesyonel veya amatör fotoğraf çekmeyi seven herkes katılabiliyor.


 

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.