10 Ağustos 2020
  • İzmir27°C
  • İstanbul26°C
  • Antalya29°C
  • Ankara24°C

SANAYİ LİDERLERİNİN MERKEZİ HANNOVER MESSE FUARI 01-05 NİSAN 2019’DA GERÇEKLEŞECEK

Türk makinelerinin rekabet gücünü arttırmak isteyen Ticaret Bakanlığı’nın gözü bu yıl 1 – 5 Nisan 2019, “Hannover Messe” Fuarı’nda olacaK

Sanayi Liderlerinin Merkezi Hannover Messe Fuarı 01-05 Nisan 2019’da gerçekleşecek

31 Ocak 2019 Perşembe 14:36

TURİZMİN SESİ


İSTANBUL- Bakanlık “Endüstriyel Teknoloji” alanında dünyanın lider ticaret buluşması olan Hannover Messe’ye yerli ve milli ürünleriyle katılacak olan Türk şirketlerine önemli destekler sunacak. Dünyanın başlıca fuar organizatör firmalarından Deutsche Messe A.G. tarafından Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen fuar; “Endüstriyel Zeka” ana temasıyla kapılarını açacak.

brock-mccormack,-isvec-istanbul-baskonsolosu-therese-hydén,hannover-fairs-turkey-genel-muduru-alexander-kuhnel,.jpg

Makine ve elektrik mühendisliği bileşenlerinin dijital teknolojilerle uyumunu ele alan dünyanın lider platformu Hannover Messe, 1 - 5 Nisan tarihleri arasında Türk sanayicileri, Almanya'da ağırlamaya hazırlanıyor.

brock-mccormack,-isvec-istanbul-baskonsolosu-therese-hydén,hannover-fairs-turkey-genel-muduru-alexander-kuhnel,-001.jpg

Hannover Messe; Uluslararası, inovatif, kapsamlı ve iş platformu sunuyor. Hannover Messe bütün sanayi zincirini kapsayan bir fuardır. Bir hafta içerisinde 01-05 Nisan 2019 tarihlerinde bütün bunları görebileceksiniz. Otomasyon, robotik, endüstriyel yazılım, güç aktarım ve akışkan teknolojisi, enerji teknolojileri, basınçlı hava ve vakum teknolojileri, yan sanayi ve Ar-Ge alanlarında lider tedarikçilerin bir araya geleceği Hannover Messe fuarı birçok yeniliğe imza atacak.
 
brock-mccormack,-isvec-istanbul-baskonsolosu-therese-hydén,hannover-fairs-turkey-genel-muduru-alexander-kuhnel,-002.jpg

Ekonomi Bakanlığı’nın teşviki ile 200’ü aşkın Türk markasının katılacağı Hannover Messe'de makine öğrenimiyle ilgili 100’ün üzerinde somut uygulama örneği sergileneceğine dikkat çeken Deutsche Messe Basın Sözcüsü Brock McCormack, "Makine öğrenimi ve yapay zeka farklı kaynaklardan elde edilen verileri birbirleriyle bağlantılı hale getirerek kilit bir rol oynuyor. Bu değişim, dünyada en iyi Hannover Messe’de sergileniyor" dedi. Brock McCormack, “Bu senenin partner ülkesinin İsveç olmasından çok mutluyuz. İsveç Avrupa’da en yenilikçi ülkelerden bir tanesi. Entegre Endüstri- Endüstriyel Zeka, bu sene üzerinde durulan en önemli konu. İnsanlar ve makinalar arasında ilişki kuruyoruz. Yapay zeka büyük trend olmuştur. Doğru uygulanırsa makinalara nasıl davranacaklarını öğretebiliriz. İnsanlar da o zaman sıkıcı işler yapmaktan kurtulacaklar. 2019 yılı hedefimiz; 6.500 katılımcı, 80 ülke 220.000 ve üstü ziyaretçi, 53 ülke ve 2.500 gazeteci” dedi.
 
brock-mccormack,-isvec-istanbul-baskonsolosu-therese-hydén,hannover-fairs-turkey-genel-muduru-alexander-kuhnel,-003.jpg

Endüstri için 5G
2020 yılından itibaren yeni 5G mobil haberleşme standardının Alman endüstrisinin büyük çapta dijitalleşmesinde dönüm noktası olacağına dikkat çeken McCormack şunları söyledi: "Bu tarihten sonra üretimde ve otonom araçlarda makine öğrenimi gibi öncü teknolojiler uygulamaya hazır hale gelecek. 5G teknolojisi Endüstri 4.0’ın potansiyelini tam olarak hayata geçirmesini de sağlayacak. Ağ ekipmanı tedarikçisi Nokia’yla birlikte ‘5G Arenası’ mobil iletişimin beşinci neslinin endüstriye sunduğu potansiyeli Hannover Messe'de sergileyecek." Endüstriyel Zekâ temasının yapay zeka çağında insanların ve makinelerin birbirlerine dijital olarak bağlanması anlamına geldiğine dikkat çeken McCormack şunları ifade etti: "İnsanlar ve makineler arasındaki işbirliği, Hannover Messe 2019’un ana temalarından biri olacak. Yeni Endüstride İşgücünün Geleceği konferansı buna önemli bir katkı sağlayacak. 300 civarında uzman, kanaat önderi ve endüstri lideri, dijitalleşmenin işgücü becerileri ve örgütlenmesi üzerindeki etkilerini tartışmak üzere Hannover Messe'de bir araya gelecek. Fuarın katılımcıları arasında filozof ve yazar Richard David Precht, Siemens İnsan Kaynakları Sorumlusu Janina Kugel ile “İnsan Robot” Ralf Neuhauser da yer alacak."
 
brock-mccormack,-isvec-istanbul-baskonsolosu-therese-hydén,hannover-fairs-turkey-genel-muduru-alexander-kuhnel,-009.jpgYarının mobilitesi için enerji altyapısı ve hafif tasarım
McCormack fuarın bu yıl odaklandığı diğer bir konunun da, e-Mobilite megatrendinde önemli bir rol oynayacak olan hafif tasarım olacağını belirterek şunları ifade etti: "Elektrikli mobilitenin enerji altyapısı, fuarın temel konularından biri olacak. Fuarda ürünlerini sergileyecek şirketlerin sunduğu çözümler, mobilitedeki dönüşümün başarısı için gerekli şartları oluşturuyor.  Hafif tasarım ürünleri dayanıklılık, verimlilik, tasarım ve kaynak tüketimi bakımından daha iyi hale getirmekle ilgili bir konu. Bu konuda en önemli etkinliklerden biri, Ekonomi ve Enerji Federal Bakanlığı tarafından Hannover Messe’de düzenlenecek olan Federal Hükümetin ilk hafif tasarım zirvesi olacak." McCormack, Deutsche Messe’nin 14-17 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği Win Eurasia hakkında da bilgi verdi. Fuarın, Endüstri 4.0 konseptiyle hazırlandığını dile getiren McCormack, Win Eurasia’nın bu özelliğiyle Hannover Messe’nin Türkiye ve Avrasya bölgesindeki uzantısı ve prototipi olduğunu ifade etti.  Hannover Messe’de Araştırma ve Geliştirme, teknoloji transferi, Young Tech Girişim, Networking Özel Alanı ve Hermes Ödülü bulunuyor.

Ticaret Bakanlığı’ndan Fuara Destek
Ticaret Bakanlığı tarafından dünyanın en önemli sanayi buluşması olan Hannover Messe’ye yerli ve milli markaları ile katılan Türk şirketlerine teşvik verecek. Hannover Messe Fuarı’nın milli katılımları ise Deutsche Messe işbirliği ile İstanbul Ticaret Odası tarafından 3 farklı alanda organize ediliyor. İstanbul Ticaret Odası yan sanayi, enerji ve akışkan teknolojileri hollerinde 60’ın üzerinde katılımcıyla fuarda yer alacak ve fuar boyunca B2B etkinliklerle katılımcılarını muhtemel alıcılar ile buluşacak. Türkiye’nin makinacıları da yine her yıl olduğu gibi fuarda Türk firmalarını temsilen standları ile yer alacak ve Türk sanayicileri uluslararası ortaklarla bir araya getirmek için 2 Nisan’da standında bir etkinlik düzenleyecek. Hannover Messe fuarına toplamda Türkiye’den 6 bin m² alanda 200’e yakın firma katılım gösterecek.

 Endüstriyel Öncülerin Zirvesi, 2 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Bu yıl ayrıca dijitalleşme, yapay zeka, insan-makine işbirliği ve platform ekonomisi uzmanları Endüstriyel Öncüler Zirvesinde buluşacak. Zirvede 2025 yılı için neler yapılması gerektiği ele alınacak. Partnerlerimizle birlikte Genç Mühendisler Günü, Kadın Gücü, İş ve Kariyer, Gelecek Turları ve Genç Mühendisler Gecesi programları gerçekleştirilecek. McCormack, “Hannover Messe ile yeni ufuklar keşfedin. Yeni pazarlar, yeni müşteriler ve yeni iş ortakları keşfedin” diyerek sözlerini noktaladı.

 brock-mccormack,-isvec-istanbul-baskonsolosu-therese-hydén,hannover-fairs-turkey-genel-muduru-alexander-kuhnel,-007.jpg
Hannover Messe 2019 Partner Ülke İsveç

Türkiye ve İsveç arasındaki başarılı ticari ilişkilerin uzun yıllara dayandığını belirten İsveç İstanbul Başkonsolosu Therese Hydén konuşmasına şöyle devam etti: “İsveç’in uzun yıllara dayanan yaratıcılığı ve endüstriyel inovasyonu artırma geleneği, ABB, SKF ve Ericsson gibi çokuluslu şirketlerin doğmasına olanak sağladı. Bu anlamda bizler, en son yenilikleri nasıl sürdürülebilir çözümlere dönüştüreceğimizi biliyoruz. İsveçli şirketler, inovatif çözümleri devlet akademi ve sanayi işbirlikleri çerçevesinde uzun yıllardır Türkiye’de de uyguluyor. Yaklaşık 130 yıldır Türkiye'de bulunan, Türkiye’de 70’den fazla kurum ve üniversiteyle işbirliği yapmakta olan Ericsson, Türkiye Bilişim sektöründe TÜBİTAK destekli ilk araştırma laboratuvarı olan Ericsson Research Turkey Lab'ı geçtiğimiz yılın Aralık ayında İstanbul’da açtı.  Atlas Copco, ABB, SKF, Nederman, Arlight ve Systemair HSK gibi İsveç şirketleri de, Türk endüstrisine akıllı ve enerji verimli çözümler sunuyor.”

brock-mccormack,-isvec-istanbul-baskonsolosu-therese-hydén,hannover-fairs-turkey-genel-muduru-alexander-kuhnel,-008.jpg

Therese, “2019 yılında partner ülke seçilmek bizi çok mutlu ediyor. Hannover Messe çok önemli bir fırsattır. Farklı temsilciler ve medya ile karşılaşıyorsunuz. İsveç hükümeti, sanayi ve araştırma kurumları birlikte çalışacaklar. İsveç partnerlikler için de sağlam bir altyapı oluşturuyor. Farklı paydaşlar arasındaki paylaşımlar sayesinde İsveç yenilikçi bir iklim yaratacak. İsveç çok yaratıcı bir ülkedir. Biz inovasyonları sürdürülebilir çözümler haline getirmeyi çok iyi biliyoruz. Hannover Messe’de İsveç’i yenilikçi bir platform olarak kuracağız. Bizim sanayi geleneğimiz inovasyon ve sürüdürülebilirlik için çok güzel bir temel oluşturmuştur. Biz paylaşmayı ve bilgi paylaşımını seviyoruz. İsveç şirketleri için sürdürülebilirlik çok önemlidir, sürdürülebilir gelişime çok açığız. Hannover Messe’de bizimle birlikte çalışmalar yapın ve sizleri Hannover’de görelim. Size İsveç’teki yenilikçi çözüm ve inovasyonları gösterebilelim. Kültürel olaylar da olacak. İsveç, 3. en büyük müzik ihracatçısıdır. Aynı zamanda İsveç lezzetlerine de varabileceksiniz. İstanbul’da da bir ofisimiz var, bizimle iletişim kurabilirsiniz. Sizleri Hannover Messe’ye bekliyoruz” dedi.

brock-mccormack,-isvec-istanbul-baskonsolosu-therese-hydén,hannover-fairs-turkey-genel-muduru-alexander-kuhnel,-005.jpg

Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel, “İsveç’i partner ülke olarak seçmenin çok doğru olduğunu görüyor ve düşünüyorum” dedi

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.