19 Nisan 2024
  • İzmir23°C
  • İstanbul20°C
  • Antalya26°C
  • Ankara20°C

SAVAŞ ÇOLAKOĞLU’NDAN BELEDİYE BAŞKANLARINA ÇAĞRI

TUROYD Başkanı Çolakoğlu tüm Belediye Başkanlarına “Meclis kadrolarında turizm yöneticilerine yer verin” çağrısında bulundu

Savaş  Çolakoğlu’ndan Belediye Başkanlarına Çağrı

21 Şubat 2024 Çarşamba 10:35

TURİZMİN SESİ


TUROYD Başkanı Savaş Çolakoğlu olağan genel kurul toplantısında meclis üyeleri seçimi ve kadro oluşumlarında profesyonel turizm yöneticilerine de yer verilmesi konusunda sektör talebini yineledi. Kültür ve Turizm Bakanı’nın açıkladığı 2030 yılı için 100 milyon turist, 100 milyar dolar turizm geliri hedefini yineleyerek, turizm sektörünün küresel rekabet ve ülke ekonomisine sağladığı katkıları arttırmak ve ülke payına düşeni almak için turizme önem verilmesi talep etti.  

Toplantıda turizmci bakış açısının katma değerinin sürdürülebilirliğine vurgu yapan Çolakoğlu, “Tüm dünya genelinde 1,8 milyar’a ulaşacak turist sayısıyla turizm gelirinden ülke olarak payımızı almak zorundayız. Global anlamda her on istihtamdan biri turizmden kaynaklanıyor. Turizm; istihdam ortamı yaratıyor. Şehir, ilçe, bölge ve yerel ekonomileri canlandırıyor. Küçük ölçekli işletmelere yenilikçi kobilere fırsatlar sunuyor. Bölgenizin doğal ve kültürel varlıklarının tanıtımını sağlıyor. Dolayısıyla, ulaşım ve üst yapıların gelişmesine destek oluyor. Turizm barış ortamı sağlayarak, kültürel etkileşimi artırarak daha mutlu insanlar yaratıyor. İnsan hareketinin olduğu yerde bereket de oluyor. Dolayısıyla, ekibinizde yer alacak turizmcilerle farklı bakış açıları yakalayıp hizmetlerinizi çeşitlendirebilecek şehrinizin,ilçen izin, beldenizin kalkınmasına katkı sunmuş olacaksınız. Turizmci bakış açısı sizlere değer katacaktır.” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.