16 Nisan 2024
  • İzmir23°C
  • İstanbul20°C
  • Antalya26°C
  • Ankara20°C

SKÅL İSTANBUL'DAN SANAT BULUŞMASI

Skål International İstanbul Kulübü üyeleri ve davetlileri, 2006 yılında sanatçı Bedri Baykam tarafından kurulan ve Türk sanatçılarının yanı sıra uluslararası sergilere de ev sahipliği yapan Piramid Sanat Merkezi’nde buluştu

Skål İstanbul'dan Sanat Buluşması

23 Şubat 2024 Cuma 10:04

TURİZMİN SESİ


Skål İstanbul ailesi İstanbul'un tarihini, kültürünü ve dokusunu ünlü fotoğraf sanatçısı A. Halim Kulaksız'ın “Moza-İst” sergisinde deneyimleme fırsatı buldu. Skål İstanbul Kulübü tarih ve kültür-sanat buluşmalarına devam ediyor. Bu kez ünlü ressam Bedri Baykam’ın özel davetiyle bir araya gelen Skål İstanbul ailesi Piramid Sanat Merkezi'nde gerçekleşen, ünlü fotoğraf sanatçısı A. Halim Kulaksız'ın “Moza-İst” sergisine katıldı. Sanatçı Bedri Baykam’ın açılış konuşmasının ardından davetliler keyifle sergiyi gezdiler. 

skal-istanbul-009.jpgEtkinliğe İstanbul Skål Kulübü Başkanı Can Arınel, Skål International Eski Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Skål International Geçmiş Dönem Dünya Başkanı Burçin Türkkan, Uluslararası Skål Dernekleri Federasyonu Başkanı Orhon Atameriç, TÜROB - Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin’in yanı sıra kulüp üyeleri katıldı. Sanat ve kültürün yaşamımızın bir parçası olduğunu ve toplumların gelişmesi açısından çok önemli bir rol oynadığının altını çizen Skål İstanbul Başkanı Can Arınel; “Kültürel etkinlikler toplumun tarihini, kimliğini ve değerlerini yansıtmanın ve korumanın en önemli yollarından biridir. Bugün burada sanatın büyüleyici dünyasından ilham alme İstanbul'un zenginliğini deneyimlememize vesile olan sevgili Bedri Baykam’a ve Halim Kulaksız’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.Sanat ve turizmin birbirini tamamlayan iki unsur olduğunu vurgulayan Bedri Baykam; “Bildiğiniz gibi sanat ve turizm amızı sağlayan vçoğu zaman kol kola gider. İnsanların yeni yerler keşfederken kültürel anlamda da zenginleşmelerine olanak tanır. Konumuz turizm olunca ve serginin ana teması da İstanbul olunca sizleri de ağırlamak istedik. Hem 80. yaşında hem de 65. sanat yılında Halim Kulaksız’ın bu özel sergisinde sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyum” dedi.


 

Etiketler:
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.