08 Şubat 2023
  • İzmir4°C
  • İstanbul3°C
  • Antalya6°C
  • Ankara-3°C

SKAL İZMİR KULÜBÜ'NDE YARI FİNAL HEYECANI

Skal Kulüpleri Dünya Kongresi’ni İzmir'e kazandırmayı hedefleyen Skal İzmir Kulübü'nün kongre adaylık çalışmaları hız kesmeden sürüyor

Skal İzmir Kulübü'nde yarı final heyecanı

23 Haziran 2022 Perşembe 13:13

TURİZMİN SESİ


Dünya genelinde 35 uluslararası temsilciye İzmir'in adaylığına ilişkin sunum yapan Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, "İzmir’in adını dünyada duyurmak için elimizden geleni yapıyoruz. Finale kalacağımızı, finalde bu kongreyi şehrimize kazandıracağımızı umuyorum" dedi.

Skal International, dünya turizm profesyonellerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı uluslararası en yaygın ve en eski turizm sivil toplum örgütü olarak tanımlanıyor. Skal International’in 90 ülkede, 358 kulüp çatısı altında yaklaşık 15 bin üyesi bulunuyor. 2024 yılında yapılacak Skal Kulüpleri Dünya Kongresi kentlerin ve ülkelerin tanıtımı için önemli fırsat sunuyor. 

Romanya'dan Bükreş, Rusya'dan St. Petersburg, Hindistan'dan Kalküta ve Türkiye'den İzmir Skal kulüpleri Dünya Kongresi'ni kentlerine kazandırmak yarışıyor. Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, dört ülkeden aday kentlerin kulüp başkanları olarak oylamayı yapacak 35 uluslararası temsilciye çevrim içi sunum yaptıklarını söyledi. Uluslararası temsilcilerin önümüzdeki günlerde yapacakları çevrim içi oylamayla aday sayısını ikiye düşüreceğini anlatan Güner Güney, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İzmir turizminin gelişmesi ve desteklenmesi, İzmir’in adını dünyada duyurmak için şehrimizin turizm dinamikleri ve yerel yönetimlerle birlikte çalışmalar yapıyoruz. 2024 Skal Kulüpleri Dünya Kongresi’ni İzmir'e kazandırma yolunda çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Gayet güzel bir sunum yaptık. İspanya'dan gelecek güzel haberleri bekliyoruz. Yarı finale kalacak iki adaydan biri olacağımızı, finalde bu kongreyi şehrimize kazandıracağımızı umuyorum."

Uluslararası temsilcilere sunumun ardından Şifne Termal Otel'de düzenlenen akşam yemeğine Skal 2022 Dünya Başkanı Burçin Türkkan ve Skal Türkiye Başkanı Sadık Altıparmak ile Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve eşi Nuriş Oran da katıldı. Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney ile yönetim kurulu üyeleri Bülent Tercan ve Mine Güneş Kaya'nın ev sahipliği yaptığı yemek, USDF Genel Sekreteri Emre Gezgin, USDF Yönetim Kurulu Üyesi Suna Çölok, Skal Kuşadası Başkanı Kenan Çakar, geçmiş dönem Skal İzmir Başkanları Nihat Levent, Berrin Uşkay ve kulüp üyelerini bir araya getirdi.

Skal 2022 Dünya Başkanı Burçin Türkkan, Skal Kulüpleri Dünya Kongresi’ni İzmir’e kazandırmak için Skal İzmir Kulübü'nün yaptığı çalışmaları takdir ettiklerini söyledi. Türkkan, İzmir'e kazandırılacağına inandığı kongrenin ülkemizin ve İzmir'in uluslararası alanda, dünya turizm sektöründe tanınırlığı ve bilinirliğine katkı sağlayacağını dile getirdi.

Skal Kulübü yönetici ve üyelerini yeryüzündeki cennet beldelerden Çeşme'de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, "Çeşme bir turizm kenti, turizmin parlayan yıldızı. Çeşme'de sezonu uzatmak için gayret ediyoruz" dedi. Çeşme Belediyesi olarak turizm sektörünü desteklemeye devam edeceklerini dile getiren Oran, Skal Kulübü'ne çalışmalarında başarılar diledi. Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'a verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Skal Dünya Başkanı Burçin Türkkan da buluşmanın anısına Oran'a kulübün flamasını verdi.
 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.