19 Eylül 2021
  • İzmir30°C
  • İstanbul22°C
  • Antalya25°C
  • Ankara23°C

TÜROB HEYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla, TÜROB Heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti

TÜROB Heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

23 Nisan 2021 Cuma 11:01

TURİZMİN SESİ


Sektörün sorun, talep ve önerilerinin değerlendirildiği kabulün ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen basın açıklamasında, Kısa Çalışma Ödeneği ile Turizm Sektörüne yönelik uygulanan KDV indiriminin Haziran 2021 sonuna kadar uzatıldığı açıklandı. 

Görüşmemiz esnasında Cumhurbaşkanımızın sektörümüzdeki gelişmelere son derece hakim olduğunu müşahade etme fırsatı bulduk, bu durumdan büyük memnuniyet duyduğumu özellikle belirtmek isterim.  Kültür ve Turizm Bakanımızın da sektörümüzün güncel durumuna ilişkin hükumet nezdinde etkin girişimleri bugünkü olumlu sonuçlara vesile oldu.

Başta KÇÖ olmak üzere uzatılan destekler turizm sektörü için hayati önem taşıyor. Bir sonraki adımımız ise işletmelerin finansal ihtiyaçlarının çözüme kavuşturulmasıyla ilgili olacak. Bu vesileyle sektörümüzden ilgi ve desteklerini esirgemeyen, her zaman sektöre duyduğu inanç ve güven için Cumhurbaşkanımıza, Kültür ve Turizm Bakanımıza ve Hazine ve Maliye Bakanımıza şükranlarımızı sunar, turizm sektörü olarak, verilen desteklerin çok daha üzerinde katma değeri eskiden olduğu üzere, en kısa süre içerisinde Türkiye ekonomisine sağlayacağımızı belirtmek isterim.

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.