08 Şubat 2023
  • İzmir4°C
  • İstanbul3°C
  • Antalya6°C
  • Ankara-3°C

TÜRSAB HEYETİ, KAYSERİ VALİSİ GÖKMEN ÇİÇEK’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve beraberindeki heyet, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret etti

TÜRSAB Heyeti, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i Makamında Ziyaret Etti

17 Eylül 2022 Cumartesi 11:32

TURİZMİN SESİ


Kayseri Valisi ile gerçekleştirilen toplantıda, Kayseri turizminin daha da üst seviyelere çıkarılması için iş birliği olanakları görüşüldü. Kayseri Valiliği ve TÜRSAB, Kayseri’de balon turizminin geliştirilmesi hususunda mutabık kalındı. TÜRSAB Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve beraberindeki TÜRSAB heyeti, Türkiye turunun ikinci etabında Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i de makamında ziyaret etti.

tursab-yonetim-kurulu-baskani-firuz-b-baglikaya-kayseri-valisi-gokmen-cicek.jpg

Firuz B. Bağlıkaya öncülüğündeki heyette; TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri Tolga Gencer ile Soner Bacaksız, Kapadokya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Talip Aldemir, İstanbul Avrupa Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yıldırım Taş, Çanakkale-Balıkesir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Erciyes Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ali Emre Mart, Mersin Bölge Temsil Kurulu Başkanı Hakan Bayındır ve Harput Bölge Temsil Kurulu Başkanı İbrahim Gül yer aldı.

VALİLİK VE TÜRSAB, KAYSERİ TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ OLANAKLARINI GÖRÜŞTÜ

Kayseri Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıda, bölgedeki seyahat acentalarının yaşadığı sorunlar aktarılırken Kayseri turizminin çeşitlendirilmesi ve daha üst seviyelere çıkarılması için iş birliği olanakları ele alındı. Yapılan görüşmede, Kayseri Valiliği ve TÜRSAB iş birliğinde Kayseri’de balon turizminin geliştirilmesi için de fikir alışverişinde bulunuldu.

BAĞLIKAYA: “KAYSERİ’Yİ TURİZMDE DAHA ÜST NOKTALARA TAŞIMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, kış turizmi ve kış sporlarında öne çıkan Kayseri’nin zengin tarihi ve mirası ve mutfağı sayesinde kültür ve gastronomi turizmi alanında da geliştiğine dikkat çekti. Kapadokya bölgesinde son derece yaygın olan balon turizminin Kayseri’de de geliştirilmesi hususunda Kayseri Valiliği ile fikir alışverişinde bulunduklarını dile getiren Bağlıkaya şunları kaydetti: “Kış, spor, kültür, iş ve gastronomi turizm alanlarında yüksek potansiyeli bulunan Kayseri’nin turizmden aldığı payı artırmak için TÜRSAB olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Birlik olarak hedefimiz, her bölgemizin özgün dinamiklerinden yola çıkarak o bölgedeki turizmi daha üst noktalara taşımak. Kayseri bu konuda son derece önemli bir destinasyon.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.