03 Haziran 2020
  • İzmir20°C
  • İstanbul18°C
  • Antalya21°C
  • Ankara22°C

TÜRSAB YÖNETİMİNİN YURT İÇİ BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya Bursalı Seyahat Acentalarıyla Buluştu

TÜRSAB yönetiminin yurt içi bilgilendirme ziyaretleri devam ediyor

07 Ekim 2019 Pazartesi 12:27

TURİZMİN SESİ


TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile Başkan Yardımcıları Selçuk Boynueğri, Bedirhan Bayka, Sayman Üye İbrahim Halil Kalay, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özden, Ali Bilir, H. İbrahim Canatan, M. Nezih Hacıalioğlu ve TÜRSAB Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, Bursalı seyahat acentalarıyla bir araya geldi. TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı buluşmaya geniş katılım oldu. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, sektör gündemini oluşturan konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. TÜRSAB’ın kurumsallaşması ve turizmin gelişmesi için hayata geçirilen köklü projeler hakkında bilgiler verdi.

tursab-baskani-firuz-b-baglikaya.jpg“DEĞİŞİMİN BERABERİNDE BİRÇOK YENİLİK GETİRDİK”
Bursalı seyahat acentası temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda, turizm sektöründe yaşanan başlıca sorunlar ve çözümleri gündemdeydi. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya göreve geldikleri günden bu yana geçen kısa sürede TÜRSAB’a turizm sektöründe lokomotif bir kimlik kazandırdıklarını ifade etti. Kurumsallaşma adına atılan adımlarla eski ve işlevsiz görüntünün sona erdiğine dikkat çekti. Bağlıkaya, “Kurumsal açıdan aldığımız en önemli kararlardan biri TÜRSAB’ın bundan böyle borçlanmayacak olması. Borçlanmasını yasayla yasaklıyoruz. TÜRSAB bundan böyle kefil de olmayacak. Ayrıca borçların yapılandırılması için de yönetmelikten yetki aldık” diye konuştu. Kaçakla mücadelede önemli adımlar atıldığını söyleyen TÜRSAB Başkanı, denetim konusunda büyük yol katettiklerini söyledi. Bağlıkaya, “Biz göreve geldiğimizde sadece 16 denetim görevlimiz vardı. Şimdi Türkiye genelinde 80’nin üzerinde eğitimli denetçimiz var. Denetlemeler de 5 binden 70 bine çıkarıldı. Bu sayıyı kısa vadede artırmayı hedefliyoruz. Bursa’nın da turizmden aldığı payı artırmak için daha fazla çalışacağız” dedi.

tursab-baskani-firuz-b-baglikaya-001.jpgBURSA’DA GENİŞ KATILIM
Türkiye’nin yurt dışındaki tanıtımı için Bursa‘da da büyükelçi gezileri düzenlediklerini belirten Bağlıkaya, bölgeler arası tanıtım gezileriyle iç turizmin gelişmesine katkı sunduklarını söyledi. TÜRSAB Başkanı, Bursalı seyahat acentalarının talep ve önerilerini de dinledi. Turizmi geliştirmek adına daha fazla projeyle hizmet vermeye hazır olduklarını açıkladı. TÜRSAB Heyeti’nin seyahat acentası temsilcileriyle yaptığı yurt içi bilgilendirme gezileri devam edecek.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.