27 Mayıs 2022
  • İzmir21°C
  • İstanbul19°C
  • Antalya27°C
  • Ankara14°C

TÜRSAB’IN GİRİŞİMİ SONUÇ VERDİ

Acentalar Milli Saraylar’a Bağlı Müzeler İçin İndirimli Toplu Bilet Alabilecek

TÜRSAB’ın Girişimi Sonuç Verdi

30 Nisan 2022 Cumartesi 14:23

TURİZMİN SESİ


T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Milli Saraylar'a bağlı saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalarda uygulanacak ziyaret, tahsis, arşiv, araştırma ve görüntü alma usul ve esasları ile bilet fiyatları için yeni düzenlemeye gidildi.Yeni düzenlemeye göre, TÜRSAB’ın girişimleri sonucunda seyahat acentaları, Milli Saraylar’dan indirimli ve toplu bilet alabilecek. Ayrıca Milli Saraylar’da Müzekart da geçerli olabilecek.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Müzecilik ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı tarafından Usul ve Esaslar ile yeni bilet fiyatlarının güncellenmesine ilişkin olarak ilgili yerlere iletilen yazıyla yapılan düzenleme kapsamında, söz konusu müze, saray ve benzeri tarihi ve kültürel mekanlara giriş ücretleri yeniden belirlendi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) girişimleri sonucunda, düzenleme kapsamında seyahat acentaları söz konusu müze ve benzeri yerlere aylık veya yıllık rezervasyon yaptırabilecekler, indirimli bilet alabilecekler. Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’nın yazısında, yeni bilet fiyatlarının 1 Mayıs 2022 tarihi itibariyle uygulanacağı, İslam Medeniyetleri Müzesi'nin bilet fiyatlarının ise 5 Mayıs 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağı bilgisine yer verildi.

Milli Saraylar’da Müzekart da Geçerli Olacak
Düzenlemeye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı saray, müze, köşk, kasır ve tarihi fabrikalarda Müze Kart da geçerli olacak.Topkapı Sarayı'nda Müzekart ile Museum Pass Türkiye ve Museum Pass İstanbul kartları geçerli kılınırken Harem ve Aya İrini bölümü kapsam dışında bırakıldı. Dolmabahçe Sarayı'nda ise Selamlık bölümünün dışındaki mekanlarda Müzekart’ın geçerli olduğu açıklandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.