16 Nisan 2024
  • İzmir23°C
  • İstanbul20°C
  • Antalya26°C
  • Ankara20°C

TUREB AÇIKLAMASI

CEM POLATOĞLU

18 Şubat 2024 Pazar 12:48

“ Bir iki madde var ki sanki Cem Polatoğlu’nu rehber yapmak için konmuş oraya. Son iki bölüm. Bunlar rehberlik hakkını kaybetmiş olan daha önce de yasa çıktığında başvurmamış, ya da Bakanlığın yaptığı sınavda başarılı olamayanlara yeni hak tanınıyor. Bir sene içerisinde odaya üye olmalı. Bu sanki Cem Polatoğlu’nun isteği gibi. İstiyordu da zaten yeniden rehber olmak.” demiş Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanımız Hakan Eğinlioğlu.

cem-polatoglu-008.jpg

Bence Başkanım durumu gereğinden fazla abartmış. Bir türlü yıldızımızın barışmadığı Ş.Y. zamanında 4 ay süren 3 büyük ameliyat geçirdim. O dönem kokart vizesi için gereken kursa katılamadım. Ancak 3 raporumu da daha hastaneden çıkmadan derneğe yolladım. Faal rehberlik yapmasam da 2 sene sonra kokartımı yenilemek istedim. Bana kokartımın iptal edildiğini söylediler. İtiraza gittiğim İstanbul Rehberler Odası (IRO), ellerinde böyle bir rapor olmadığını belirtti. O halde tekrar vereyim dedim. Zaman aşımı dediler. 

Gerçi kurs zorunluluğu da kalmamıştı ama 4 dilden kokartım, böyle sudan bir sebeple iptal oldu. Kısaca, yeni yasada iade edilecek 100 kadar kokartın sahipleri, benim gibi mağdur olan rehberler.

Bu saatten sonra rehberlik yapacak halim yok. Ancak belki 2-3 dil daha ekletebilirim. Maksat şan olsun. J Ama rehberlik hakkımı geri almamın da bir mahsuru yok. Tabi müsade olursa…

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.